Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

 

Fundacja Aeris Futuro promuje zielone eventy

Autor: EventMapa.pl 2010-03-15 18:42:15
 

Fundacja Aeris Futuro rozpoczyna realizację projektu "Zielone Wydarzenia – Kampania edukacyjno-promocyjna dla świadomego i zrównoważonego stylu życia”.

Fundacja otrzymała dofinansowanie w ramach programu "Ochrona Środowiska i zrównoważony rozwój ze środków EEA i NORWAY GRANTS", których dysponentem jest firma ECORYS Polska Sp. z. o. o. Celem projektu jest edukacja i promocja „zielonych wydarzeń” oraz ‘offsetu’ jako sposobów wdrażania zrównoważonego rozwoju w pracy i domu, które przyniosą wymierne korzyści ekonomiczne, społeczne, a równocześnie ekologiczne.

- W ostatnich latach notuje się coraz większe zainteresowanie biznesu oraz innych grup społecznych szeroko pojętą ekologią. Ubocznym skutkiem każdej działalności jest jej negatywny wpływ na środowisko naturalne i klimat w wyniku niskiej świadomości ekologicznej, nadmiernej eksploatacji zasobów przyrodniczych i marnotrawstwu energii, kierowaniu się kryterium ekonomicznym, mówi Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji Aeris Futuro. Instytucje zaczynają szukać możliwości organizacji wydarzeń przestrzegając zasad zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (tzw. CSR). Skala ta jest jednak nadal mała ze względu na niską świadomość, brak wyczerpujących informacji o korzyściach i możliwościach w tym zakresie oraz zbyt słabą promocję takich działań - dodaje Joanna Mieszkowicz.

Projekt skierowany jest do przedstawicieli firm i instytucji zajmujących się organizacją różnego rodzaju eventów, CSR, PR, kadrami, zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska w swoich miejscach pracy, a także tych, którzy dopiero szukają okazji do rzetelnego zapoznania się z zagadnieniem. Uzyskają oni niezbędną wiedzę oraz narzędzia, aby skutecznie ograniczać swój wpływ na środowisko naturalne, a jednocześnie efektywnie realizować swoje zadania; rozszerzą swoją ofertę o projekty z zakresu CSR; nastąpi wzrost zadowolenia i satysfakcji pracowników, a także identyfikacji z pracodawcą oraz zwiększenie lojalności.

- Zaangażujemy przedsiębiorstwa, które zajmują się usługami i sprzedażą produktów proekologicznych, aby je wypromować oraz wzmocnić ich pozycję na rynku , co jest istotne szczególnie w dobie kryzysu, mówi Monika Krusiewicz, specjalista ds. szkoleń i promocji w projekcie.- Uczestnikami będą także jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe. Dzięki udziałowi w projekcie uzyskają oni wsparcie własnych działań związanych z zrównoważonym rozwojem na poziomie lokalnym. Efektem dziesięciomiesięcznego projektu będzie również uruchomienie strony internetowej www.zielonewydarzenia.pl, stworzenie poradnika na temat organizacji green eventów oraz katalogu firm i instytucji związanych z zielonymi wydarzeniami, dodaje Monika Krusiewicz.

Zielone wydarzenie (ang. sustainable event) to takie, które na każdym etapie przygotowań i realizacji zapewniają działania przyjazne dla środowiska naturalnego - redukujące negatywny wpływ danej imprezy poprzez oszczędności energii i materiałów. Efekt zeroemisyjności wydarzenia (ang. carbon neutral event) to krok dalej. Można go uzyskać poprzez ‘offset’ – rekompensując nieuniknioną emisję wspierając projekty ograniczające emisję –zalesiania, efektywność energetyczną, odnawialne źródła energii.
 

***
 
 
O Fundacji Aeris Futuro
 
Misją działającej od 2006 r. fundacji Aeris Futuro jest skutecznie przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu, ochrona i zwiększenie różnorodności biologicznej i krajobrazowej, wspieranie rozwoju społeczności lokalnych oraz promowanie odpowiedzialnego biznesu.


Fundacja AERIS FUTURO - jedyna w Polsce organizacja, która kompleksowo zajmuje się carbon offsets, projektami rekompensującymi emisje gazów cieplarnianych do powietrza.

Stworzyła pierwszy i jedyny w Polsce KALKULATOR CO2 obejmujący szacowanie śladu klimatycznego ('carbon footprint') oraz umożliwiający ograniczanie i zneutralizowanie tego śladu ('carbon offsetting') poprzez sadzenie drzew w ramach programu CZAS NA LAS oraz projekty zwiększające efektywności energetyczną.

Eksperci Fundacji ponadto doradzają oraz szkolą w zakresie:

 • planowania i realizacji jedynych w Polsce zeroemisyjnych wydarzeń (carbon neutral events)
 • tworzenia strategii CSR, raportów i kampanii społecznych oraz programów wolontariatu pracowniczego na rzecz zrównoważonego rozwoju
 • edukacji ekologicznej dzieci, młodzieży, studentów, pracowników firm
 
 
 
Źródło: aeris.eko.org.plKomentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

Najchętniej czytane


Zapowiedzi
powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3070 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji