Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

 

E-pojazdy, e-instrumenty i artrecykling na międzynarodowej konferencji „Zrównoważone wydarzenia szansą konkurencyjności regionów”

Autor: EventMapa.pl 2010-12-01 11:24:08
 

Co mają wspólnego rowery z koktajlem owocowym? Jak wygląda patera na owoce zrobiona z kineskopu telewizora albo śpiwór wykonany z butelek? Jaka jest największa orkiestra grająca na instrumentach pochodzących z recyklingu?

Wystawa e-pojazdów z Alfa Romeo 140 600 w roli głównej. Odpowiedzi na te pytania i wspominane przedmioty będzie można zdobyć i podziwiać na targach usług i produktów dla zielonych wydarzeń. Towarzyszą one międzynarodowej konferencji „Zrównoważone wydarzenia szansą konkurencyjności regionów”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Aeris Futuro we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa.

Zapowiedziana na 3 grudnia 2010 konferencja „Zrównoważone wydarzenia szansą konkurencyjności regionów” już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzieje się tak głównie dzięki planowanemu zestawowi tematów i nazwiskom prelegentów. Warto przypomnieć, że część oficjalna i związana z wystąpieniami zaproszonych gości nie wyczerpuje bogatego programu konferencji.

Zróżnicowaną ofertę będą także miały mini-targi usług i produktów dla zielonych wydarzeń, towarzyszące konferencji. Fundacja All for Planet zaprezentuje między innymi rowery generujące energię elektryczną, których użytkownicy mogą z ich pomocą naładować komórkę lub… przyrządzić koktajl owocowy, bębny z Przystanku Woodstock, na których został pobity Rekord Guinessa w kategorii: największa orkiestra grająca na instrumentach pochodzących z recyklingu, oraz takie ekologiczne gadżety, jak śpiwór wykonany z butelek zebranych podczas Przystanku Woodstock czy torby szyte z bannerów reklamowych. Uczestnicy konferencji będą też mogli obejrzeć z bliska e-pojazdy, o których będzie mowa w trakcie spotkania, czekać też na nich będzie wystawa biżuterii z art-recyklingu oraz inspirująca wystawa fotografii prezentujących art-recyklingową sztukę użytkową. Tych, którzy nie wierzą, że dosłownie wszystko może zostać wykorzystane w art-recyklingowym dziele sztuki, powinny przekonać takie przedmioty, jak patera na owoce wykonana z kineskopu telewizora.

Konferencji i kampanii Zielone Wydarzenia towarzyszy wydanie pierwszego w Polsce poradnika dla organizatorów zielonych wydarzeń, którego pierwsze egzemplarze otrzymają uczestnicy konferencji. Czytelnik znajdzie w nim niezbędne know-how, jak skutecznie wdrażać zielony standard i organizować wydarzenia ograniczając negatywny wpływ na środowisko naturalne. Poradnik zawiera rozdziały poświęcone m.in. cateringowi, transportowi, odpadom, lokalizacji. Dla ułatwienia identyfikacji zebrane zostaną tam Eko-znaki, a w podsumowaniu czytelnik znajdzie listę kontrolną, na podstawie której będzie można ocenić przygotowania do imprezy według zgodności z zielonym standardem. W ten sposób Fundacja Aeris Futuro informuje jak skutecznie wdrażać zielony standard i organizować wydarzenia, ograniczając negatywny wpływ na środowisko naturalne. Wykaz usługodawców i producentów zielonych produktów i usług znajduje się w Zielonym Katalogu na stronie internetowej kampanii.

Rok 2011 to Międzynarodowy Rok Lasów. Na tę okoliczność uczestnicy konferencji "Zrównoważone wydarzenia szansą konkurencyjności regionów" otrzymają eko-prezent. Jedyny w swoim rodzaju limitowany kalendarz na rok 2011, wpisujący się w ogłoszony przez UNEP (Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska) Rok Lasów. 

Obfity we wrażenia dzień zakończy koncert „bez prądu” w Klubie Katedra przy ulicy Poselskiej z miłym dodatkiem w postaci polskich piw warzonych naturalnymi metodami. Głównym wydarzeniem wieczoru będzie występ Joanny Słowińskiej z zespołem – artystki, którą najważniejsze polskie media określają „osobowością na miarę Cezarii Evory, Omary i Lili Downs” (Wojciech Ossowski, Polskie Radio, „Trójka”) i „pierwszą damą polskiego folku” („Gazeta Wyborcza”).

Konferencja odbędzie się 3 grudnia 2010 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie, rozpoczęcie o godz. 9.00.

Udział w konferencji jest nieodpłatny, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy rejestrować się na stronie: http://www.zielonewydarzenia.pl/rejestracja-zw


Źródło: PRKomentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

Najchętniej czytane


Zapowiedzi
powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3068 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji