Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

 

Kraków nagrodzony za rozwiązania Digital Signage dostarczone przez TRIAS S.A.

Autor: EventMapa.pl 2011-06-20 17:51:01
 

Gmina Miejska Kraków została uhonorowana nagrodą w konkursie Polish Digital Signage Association Awards 2011.

Nagrodę przyznano w kategorii „Najlepsze Rozwiązanie Digital Signage dla jednostek użyteczności publicznej” za wystawę „Kraków – czas okupacji 1939–1945” prezentową w Muzeum Fabryka Schindlera. Za kompleksowe wyposażenie ekspozycji w nowoczesne urządzenia audiowizualne odpowiedzialny był TRIAS S.A. – lider w branży Audio Video Light Integration w Polsce.

Konkurs został zorganizowany przez Polish Digital Signage Association (PDSA) oraz Agencję 4D. Jego ideą było wyróżnienie w kilku kategoriach najlepszych produktów i usług stosowanych w branży Digital Signage w Polsce. W konkursie wzięły udział firmy i instytucje wykorzystujące nowoczesne produkty DS (Digital Signage) w systemach reklamowych, promocyjnych oraz informacyjnych, jak również twórcy kontentu, producenci oraz integratorzy systemów DS, właściciele obiektów oraz właściciele sieci DS. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło podczas II Międzynarodowej Konferencji Digital Signage Trends 2011.

W Fabryce Schindlera – będącej oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – prezentowane są dzieje Krakowa oraz losy społeczeństwa polskiego i żydowskiego podczas II wojny światowej. Wystawa obejmuje także historię Oskara Schindlera i uratowanych przez niego Żydów. By lepiej przybliżyć zwiedzającym trudną sytuację mieszkańców okupowanego Krakowa wykorzystano  technologie multimedialne. Prezentowane obrazy, filmy i dźwięki w połączeniu ze scenografią i eksponatami sugestywnie oddają atmosferę tamtych lat.
 
Muzeum_Schindlera_D 
 
Fabryka Schindlera to jedno z najnowocześniejszych w naszym kraju obiektów muzealnych. TRIAS S.A. zainstalował w nim m.in. monitory LCD, monitory z nakładkami dotykowymi, ekrany projekcyjne, projektory multimedialne, odtwarzacze, konwertery sygnałów, wielostrefowy system nagłośnieniowy oraz system do zarządzania treścią i obrazem.  W ramach projektu, TRIAS S.A. wyposażył także salę kinową w systemy audiowizualne i sterowania. Fabryka Schindlera jest pierwszym w Polsce muzeum, w którym zastosowano instalację multimedialną opartą na infrastrukturze światłowodowej.
 
„Bardzo się cieszę z nagrody i jednocześnie gratuluję twórcom multimediów” – mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa. „O jakości wykonanej przez Nich pracy niech świadczy fakt, że w tak krótkim czasie Muzeum Schindlera stało się obowiązkowym punktem programu dla wycieczek odwiedzających Kraków, a ekspozycja wciąż zbiera znakomite recenzje nie tylko w polskich mediach” – dodaje Prezydent Majchrowski.

„Jest nam niezmiernie miło, że zastosowane przez nas rozwiązania audiowizualne zostały docenione. Nowoczesne technologie, wśród których ważną rolę odgrywa Digital Signage, są doskonałym narzędziem do przekazania wiedzy historycznej. Nadają obiektom muzealnym niecodzienny charakter, zwiększają atrakcyjność ekspozycji i pozwalają na interakcję ze zwiedzającym” – mówi Zbigniew Klonowski, Prezes Zarządu TRIAS S.A.

Obok Fabryki Schindlera TRIAS S.A. wyposażał, w nowoczesne systemy audiowizualne, także inne polskie obiekty muzealne m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego,  Pawilon Wyspiański 2000 w Krakowie oraz ekspozycję „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” zorganizowaną pod płytą Rynku Głównego.

 
***
 

Digital Signage to system umożliwiający emisję dowolnej, w pełni interaktywnej treści za pomocą cyfrowych nośników takich jak monitory LCD, projektory, ekrany plazmowe, dotykowe i diodowe. Instalacje takie mogą być złożone z jednego lub wielu połączonych w sieć i centralnie zarządzanych wyświetlaczy. Poza nośnikami, na których prezentowane są dane treści, system Digital Signage obejmuje także urządzenia służące do ich wyświetlania, czyli odtwarzacze oraz serwery pozwalające na system dystrybucji. Treść jaką przekazują nośniki Digital Signage jest bardzo zróżnicowana: w zależności od potrzeb cyfrowy nośnik może wyświetlać prostą informację tekstową, logotypy, banery, statyczne pliki graficzne, animacje, filmy, aż po audycje TV czy serwisy internetowe. System DS stosowany jest m.in. w punktach sprzedaży, hotelach, bankach, urzędach, lotniskach, dworcach, salach wystawowych, muzeach, galeriach, kinach oraz wielu innych miejscach.

Grupa kapitałowa TRIAS S.A. obejmuje obecnie cztery firmy:  
               
 • TRIAS S.A. – lider w branży Audio Video  Light Integration w Polsce. W tym roku TRIAS S.A. obchodzi 15-lecie od momentu powstania w 1996 roku.
 • TRIAS EE Sp. z o.o. – lider w branży Event Engineering w Polsce.
 • GIG Sp. z o.o. – dystrybutor profesjonalnego sprzętu multimedialnego i oświetleniowego.
 • Digiservice Sp. z o.o. – profesjonalny serwis urządzeń multimedialnych, oświetleniowych   i elektrycznych.


Źródło: PR
Komentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

Najchętniej czytane


Zapowiedzi
powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3068 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji