Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

 

endorfina events podsumowuje rok 2014

Autor: EventMapa.pl 2015-01-15 19:28:33
 

Partnerzy agencji endorfina events - Agnieszka Sołtysiak i Maciej Ledzion podsumowują rok, w którym świętowali 5-lecie istnienia firmy, po raz kolejny znacznie zwiększyli przychody, powiększyli zespół oraz zrealizowali pierwsze projekty poza granicami Polski.

Wyniki finansowe
Agnieszka Sołtysiak: 2014 to przede wszystkim kolejny rok z rzędu, w którym odnotowaliśmy wzrost przychodów. Osiągnęliśmy wynik na poziomie 13 300 000 złotych netto, co daje 20% wzrostu rok do roku w porównaniu z przychodem za rok 2013. Zysk operacyjny natomiast utrzymaliśmy na poziomie zbliżonym do 2013 roku - wynika to ze znacznie zwiększonych inwestycji. Pozyskaliśmy kilku znaczących, nowych klientów (m.in.: Infiniti, Porsche, Sky Tower, Triumph), ale przede wszystkim rozwinęliśmy współpracę z firmami, z którymi współpracujemy już od kilku lat.

Inwestycje
Maciej Ledzion: Skoro mowa o inwestycjach to wyznajemy zasadę, że główną wartością w naszej firmie są ludzie. W związku z tym powiększyliśmy zespół o kolejnych ekspertów. Dla porównania, na koniec 2013 roku stanowiliśmy 15-osobowy zespół. Dziś w endorfinie pracuje już 20 osób. Stworzyliśmy własne studio graficzne, dzięki któremu jesteśmy samowystarczalni w zakresie  projektów 2D i 3D. To daje nam ogromne możliwości w zakresie przygotowywania wizualizacji, scenografii oraz wszelkich projektów graficznych na potrzeby realizowanych przez nas eventów, ale również nie-eventowych projektów BTL’owych, w tym między innymi stoisk sprzedażowych czy wystawienniczych.

Kluczowe decyzje personalne
Agnieszka Sołtysiak: Kluczowe z punktu widzenia zarządzania firmą były dwa wydarzenia. Pierwsze to awans Michała Kalety na stanowisko Dyrektora Operacyjnego, drugie to dołączenie do zespołu Doroty Rzeszutek na stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju. Michał odpowiada za wszelkie prace związane z realizacją projektów, jak również traffic prac zespołu. Dorota natomiast zarządza kontaktem z nowymi klientami oraz prowadzi projekty mające na celu rozwijanie współpracy z obecnymi.

Pierwsze eventy za granicą
Maciej Ledzion: 2014 to również rok pierwszych realizacji za granicą. Nie chodzi tu o wyjazdy zagraniczne typu incentive, które co jakiś czas realizujemy od początku funkcjonowania firmy, a o wydarzenia specjalne, w organizacji których jesteśmy ekspertami. Na uwagę na pewno zasługuje projekt wprowadzający platformę H&M loves Music w Rumunii. Poza tym warto wspomnieć również o stworzeniu filmu-animacji, który zrealizowaliśmy dla naszego klienta z Danii. To daje nam podstawę do myślenia, że jesteśmy doceniani nie tylko na rodzimym rynku, a także poza jego granicami - możemy śmiało konkurować nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością.

Re-branding
Agnieszka Sołtysiak: W związku z obchodami 5-lecia postanowiliśmy odświeżyć nasz corporate identity. Oskar Podolski odpowiedzialny za rebranding m.in. Heyah czy Interia.pl przygotował dla nas znacznie bardziej „dojrzałe” logo, które jest odzwierciedleniem naszego rozwoju. Stworzyliśmy również nową stronę www.endorfina.eu, w ramach której bardzo klarownie pokazujemy podział biznesu endorfina events na 4 główne kategorie: eventy biznesowe (gale, kongresy), eventy marketingowe (launche nowych produktów czy kampanie oparte o działania eventowe), eventy medialne (np. produkcje transmitowane w TV) oraz studio 2D i 3D, o którym wspomniał Maciej.

Plany na 2015
Maciej Ledzion: Przede wszystkim dalszy rozwój firmy poprzez inwestycje w zespół projektowy. Stale poszukujemy najlepszych producentów w branży, kreatywnych, którzy potrafią tworzyć nietuzinkowe koncepty eventowe oraz grafików 2D i 3D, którzy wzmocnią nasze studio. Od początku roku wdrażamy system, który znacznie ułatwi pracę całemu zespołowi. Pracujemy także nad kolejnymi kompetencjami w ramach naszej struktury oraz nad autorskimi projektami.


Źródło: PRKomentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

Najchętniej czytane


Zapowiedzi
powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3068 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji