Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

 

Warmia i Mazury mają własne Convention Bureau

Autor: EventMapa.pl 2015-05-08 09:28:51
 

W Mrągowie powstało Convention Bureau Masuria. Biuro ma pomóc zaistnieć regionowi Warmii i Mazur na MICE-owej mapie Polski.

Convention powstało z inicjatywy Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Mrągowska”, która pozyskała z Ministerstwa Sportu i Turystyki specjalną dotację na realizację tego przedsięwzięcia. Chęć udziału w projekcie zadeklarowało wstępnie 36 podmiotów z Warmii i Mazur.

Jednym z pierwszych zadań na których chcemy się skupić jest integracja branży. Nasze biuro działa przy Lokalnej Organizacji Turystycznej (LOT), jesteśmy jednak samodzielnym podmiotem. Do współpracy będziemy pozyskiwać również firmy nie zrzeszone w LOT, a specjalizujące się w działaniach MICE i funkcjonujące w regionie. Oprócz tego musimy dokładnie określić potencjał biznesowy Warmii i Mazur, poznać oczekiwania klientów. Na tej podstawie zostanie przeprowadzona  modernizacja portalu www.konferencjemazury.com. Do końca roku powinniśmy także wydać katalog obiektów hotelowych i konferencyjnych w regionie, w języku polskim i angielskim – tłumaczy Ewelina Krzywosz, specjalista ds. marketingu w Convention Bureau Masuria.

Biuro ma stać się miejscem pierwszego kontaktu dla osób zainteresowanych organizacją eventów, wyjazdów incentive, a także konferencji i kongresów na Warmii i Mazurach. Obecnie potencjalni klienci musieli kontaktować się z każdym obiektem i podwykonawcą na własną rękę, co znacznie wydłużało proces planowania imprez i ich późniejszą realizację. Brakowało podmiotu, który mógłby koordynować działania związane chociażby z przesyłaniem zapytań ofertowych. Pracownicy Convention zajmą się też promocją całego regionu, jako miejsca oferującego szerokie możliwości organizacji czasu dla grup biznesowych. Szczegółowy budżet na realizację tego celu zostanie jednak ustalony dopiero za kilka miesięcy, zintensyfikowanych działań w tej kwestii należy się więc spodziewać nie wcześniej niż w 2016 roku.  

Mimo że zarówno Warmia, jak i Mazury cieszą się dużą popularnością jeżeli chodzi o turystykę indywidualną, z niewielkimi wyjątkami, region wydawał się być dotąd pomijany przez gości biznesowych. Powodem takiego stanu rzeczy była niewystarczająca infrastruktura oraz brak lotniska. W ostatnim czasie powstało jednak sporo wysokiej klasy obiektów hotelowych, większość z nich posiada poza tym dobrze wyposażone sale konferencyjne. Kilka tygodni temu, 11 kwietnia, odbyła się też uroczysta gala z okazji otwarcia nowej części Expo Areny w Ostródzie – obiekt jest obecnie największym centrum targowo – konferencyjnym w Polsce północno-wschodniej i jednym z większych w kraju. Problemem w dalszym ciągu może pozostawać brak lotniska, jednak zgodnie z zapowiedziami władz województwa budowa i proces certyfikacji regionalnego portu lotniczego w Szymanach koło Szczytna (ok. 60 km od Olsztyna) ma się zakończyć jeszcze w tym roku. Jeżeli uda się uniknąć opóźnień, pojawia się realna szansa, że pierwsi pasażerowie odlecą stamtąd w 2016 roku.  

Z okazji inauguracji działalności Convention Bureau Masuria w hotelu Anek w Mrągowie zorganizowano konferencję branżową. Wzięli w niej udział przedstawiciele lokalnej branży turystycznej i MICE oraz reprezentanci władz samorządowych. Dyskutowano m.in. o możliwościach związanych z rozwojem turystyki biznesowej w regionie, potrzebach i oczekiwaniach branży oraz zasadach przyszłej współpracy pomiędzy sektorem publicznym i prywatnym. W spotkaniu wziął udział Krzysztof Celuch, kierownik Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej. Narodowe Convention wspiera mazurskie biuro merytorycznie, w przyszłości przewidywana jest szersza współpraca pomiędzy tymi dwoma podmiotami. 
 
 
Źródło: Poland Convention Bureau Komentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

Najchętniej czytane


Zapowiedzi
powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3067 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji