Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

 

Czy potrzebuję aplikacji mobilnej na moim evencie?


Data publikacji: 2015-03-10
Wyświetleń: 12426
O eventach 0 komentarzyW branży eventowej pracuję już od pewnego czasu. Wraz z kolegami, pod marką Conventica, tworzymy aplikacje mobilne na konferencje - przydatne zarówno dla organizatorów, jak i dla samych uczestników wydarzeń. Nie zawsze jest to praca, w której po godzinie 16:00 można zamknąć laptopa i z serialowym westchnieniem powiedzieć sobie na głos "wystarczy na dzisiaj".

Ale generalnie śpię po te siedem, czasem nawet osiem godzin dziennie i (zazwyczaj) nie czuję potrzeby, aby żyć z na stałe podłączoną kawową kroplówką.

Miałem już jednak okazję pracować z kilkunastoma event menadżerami z różnych branż. W oczy rzuca się, że to bardzo zajęci ludzie, niezależnie od tego, czy organizowane przez nich wydarzenie odbędzie się dopiero za miesiąc, czy już jutro. Jedzą mało, śpią jeszcze mniej, a czasem nie mają nawet możliwości odbycia porannej toalety. Muszą być wszędzie, odpowiadają praktycznie za wszystko i wszystkich, pilnują, aby całość była dopięta na ostatni guzik oraz - co najważniejsze - na czas, z dokładnością co do minuty. Nic więc dziwnego, że to jeden z najbardziej stresujących zawodów świata.

Wyjazdy motywacyjne i integracyjne, konferencje dla całych branż, wewnętrzne wydarzenia firmowe - każdy z tych eventów może i właściwie nawet powinien wyglądać inaczej. Rzeczy, które mogą być mało istotne w przypadku jednego, w drugim mogą okazać się być kluczowe. Dobry event mananger musi więc być elastyczny, zdolny łatwo adaptować do różnych sytuacji.

W ferworze walki z długą listą rzeczy “to-do”, łatwo zapomnieć o tym, że istnieją przecież metody, aby ułatwić i przyśpieszyć sobie pracę, przy równoczesnym wzroście satysfakcji zarówno aktualnego zleceniodawcy wydarzenia, jak i samych uczestników konferencji. Jedną z nich jest wykorzystanie nowych technologii, a dokładniej - aplikacji mobilnych, w tym i naszej Conventiki.

Najbardziej podstawową funkcją takiej aplikacji jest umieszczenie w telefonie wszystkich informacji, które niezbędne są uczestnikowi konferencji do funkcjonowania na niej - program wydarzenia, lista prelegentów, miejsca, etc. Conventica pozwala ponadto zbudować relację z użytkownikiem smartfona - każdy ma co najmniej kilka aplikacji których używamy bardzo często, jeśli nie codziennie. O taki poziom relacji chodzi również i nam.

Podczas Mediarun Festiwal na Stadionie Narodowym w Warszawie, obecnych było wiele osób, skrajnie od siebie różnych - od założycieli mniejszych start-upów, poprzez przedstawicieli agencji, aż po dyrektorów działów marketingu dużych korporacji, zarówno tych polskich jak i zagranicznych. Ludzie z zupełnie innych światów, a mimo to chcący nawiązać nowe kontakty i kto wie, być może wykorzystać je w przyszłości biznesowo.

Conventica zgrabnie spełniła tę potrzebę - każdy mógł zalogować się w aplikacji za pośrednictwem LinkedIn i zobaczyć innych zalogowanych, co mocno skróciło dystans między zebranymi. Przy przerwach networkingowych, miedzy jedną a drugą filiżanką kawy, dało się słyszeć “hej, znam Cię z aplikacji!”. Dostawcy usług lub produktów znajdowali potencjalnych klientów i odwrotnie.

Conventica 5_M     Conventica 6_M     Conventica 7_M

Dodatkowo, akurat w tym przypadku, program wydarzenia często ulegał zmianom z przyczyn niezależnych od organizatora. Materiały konferencyjne były więc przez to nieaktualne właściwie już od samego początku eventu. Dzięki opcji szybkiej aktualizacji, każdy z Conventiką na swoim smartfonie znał bieżące przesunięcia w godzinach.

W przypadku wyjazdów motywacyjnych do bardziej egzotycznych krajów, takich jak Oriflame Executive Conference w Bangkoku, bardziej niż nawiązywanie nowych kontaktów liczy się funkcjonalność aplikacji jako swoistego przewodnika po zaplanowanych atrakcjach i ciekawych miejscach, a także możliwość szybkiego i łatwego kontaktu z gośćmi.

Conventica 1_M     Conventica 4_M

Conventica poradziła sobie również i w tym przypadku: lokalizacja poszczególnych obiektów na mapie, szczegółowe informacje o nich oraz możliwość podziału uczestników na grupy (kluczowe w przypadku miejsc z ograniczoną przepustowością, takich jak konkretne przedziały pociągu, restauracje, czy zabytki) okazały się być potężnym ułatwieniem dla organizatorów. Co ważne, wszystko to działało również w trybie offline.

Conventica 2_M     Conventica 3_M

Z pomocą panelu administracyjnego łatwo było dać znać wszystkim gościom o ewentualnych zmianach w programie lub po prostu przypomnieć im o wzięciu odpowiednich rzeczy na konkretną wycieczkę.

Konferencje firmowe, wewnętrzne, tylko dla pracowników danej firmy, to kolejne wyzwanie. Tam większość osób zna się już chociażby z widzenia, więc co takiego należałoby zrobić, aby zainteresować ich nie tylko jej czysto użytkowymi funkcjonalnościami aplikacji? Na ten problem natknęliśmy się przy okazji organizacji konferencji dla IBM Polska.

Zaproponowanym przez nas rozwiązaniem jest konkurs dla pracowników firmy, którego realizacja odbędzie się właśnie poprzez Conventikę. Użytkownik udzieli w aplikacji odpowiedzi na pytania związane bezpośrednio z konferencją i samym pracodawcą, lub zrobi telefonem konkretne zdjęcie - obiektu, osoby w takich, a nie innych okolicznościach, etc. Nagrodą za wzięcie udziału w zabawie i uzyskania wysokiej punktacji końcowej będą nagrody rzeczowe lub inne wyróżnienia.

Eventowe aplikacje mobilne to jak widać narzędzia, które można praktycznie dowolnie dostosować do Twoich potrzeb, drogi organizatorze. Spektrum możliwości jest olbrzymie: sama Conventica już niedługo wzbogaci się między innymi o opcje nawigacji wewnątrzbudynkowej, integrację z technologią iBeacon - nadajnikami emitującymi sygnał Wi-Fi o niskiej częstotliwości, zdolnymi określić dokładną pozycję użytkownika smartfona w danym miejscu - oraz bezpośrednią komunikację między zalogowanymi użytkownikami aplikacji.

Do tego wszystkiego dochodzi jedna, ostatnia, pozornie błaha rzecz - nowe technologie, zwłaszcza te mobilne, są po prostu modne. Możecie o tym zresztą poczytać w poście mojego kolegi Damiana. Pokazując, że otwierasz się na nowe rozwiązania, takie jak Conventica, dajesz znak swoim potencjalnym klientom, ze nie boisz się nowości, stale ulepszasz jakość oferowanych usług i patrzysz perspektywicznie w przyszłość.

Poza powyższymi argumentami, wdrożenie aplikacji mobilnej jest zdecydowanie tańsze niż druk setek, jeśli nie tysięcy ulotek z programem, które i tak stają się nieaktualne w momencie, kiedy ktoś nie przyjedzie, zmieni się pomieszczenie (albo nawet i cały obiekt konferencji) lub wszystko przedłuży się w czasie. Niegłupie, prawda?

W tym roku, Conventica pojawi się na Meetings Week Poland 2015, gdzie będzie okazja przetestować ją w praktyce. Przyjdź, poznajmy się i porozmawiajmy o Twoich codziennych wyzwaniach przy organizacji eventów!

Rafał Kruczek
conventica.com

Zobacz mój Profil na EventMapa.pl

 


 

Komentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

Najchętniej czytane


Zapowiedzi
powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3067 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji