Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

 

Festiwal Otwarta Ząbkowska


Data publikacji: 2015-09-29
Wyświetleń: 10974
Case study 0 komentarzyWarszawska Praga nie należy do najłatwiejszych dzielnic w stolicy. Można pokusić się o tezę, że jest jedną z najtrudniejszych, a na pewno – najbardziej kontrowersyjnych. Jedni ją kochają – inni od niej stronią, nie bywając całymi latami.

Od jakiegoś czasu Praga się jednak zmienia – dzięki artystom, animatorom i środowiskom kreatywnym, którzy kilka lat temu zafascynowali się tą dzielnicą, ale i sporo zaryzykowali.

Inspiracją do wykreowania i wyprodukowania festiwalu Otwarta Ząbkowska była chęć zamanifestowania swojej obecności przez środowiska twórcze. Jednocześnie, wydarzenie było realizowane w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy z praskimi animatorami, artystami, klubami i organizacjami pozarządowymi oraz Teatrem Powszechnym i Centrum Praskim Koneser.

Imprezy wchodzące w skład festiwalu zaplanowano na lipiec, sierpień i wrzesień. W kilka weekendów, ulica Ząbkowska zmieniała się w deptak, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki stawały się sceną, kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy. Idea wydarzenia opierała się na konwencji spotkania i konfrontacji. Istotne stało się podkreślenie, iż Praga nie jest rezerwatem, ale ma do zaoferowania znacznie więcej niż lokalny „folklor” i klimat historycznej tkanki miejskiej. Chodziło o pokazanie, że Praga zasługuje na nowe życie i nową energię.

Festiwal Otwarta Ząbkowska stał się nową formułą działań artystycznych. Zniesiony został podział na gospodarzy i gości, scenę i widownię. Wydarzenie zaplanowano jako interdyscyplinarne, angażujące rozmaite dziedziny sztuki: literaturę, muzykę, film, sztuki plastyczne i wizualne, teatr i kulinaria. Wpisane w lokalny charakter, otwarte dla mieszkańców warsztaty edukacyjne, artystyczne i hobbystyczne, happeningi i akcje w przestrzeni jedynej takiej ulicy w Warszawie miały na celu upomnienie się o Pragę oraz wskazanie na jej niezwykłą rolę w miejskiej tkance stolicy. Otoczenie Ząbkowskiej stało się nie tylko przestrzenią wysokiej próby działań artystycznych, ale też aktywnego współuczestnictwa, twórczej wymiany myśli i wzajemnych inspiracji.

CELE EVENTU:

 • animacja kulturalna na terenie ul. Ząbkowskiej
 • ożywienie przestrzeni ul. Ząbkowskiej
 • zaktywizowanie mieszkańców
 • zaangażowanie lokalnej społeczności w życie kulturalne dzielnicy

GRUPA DOCELOWA:

 • mieszkańcy Pragi
 • mieszkańcy Warszawy
 • turyści

EFEKTY:

Ulica stała się swoistym forum społecznościowym. Ponadto, była dobrym przykładem współpracy środowiska organizacji pozarządowych, artystów, ale także instytucji miejskich, tj. Teatru Powszechnego i Miasta Stołecznego Warszawy.
 
WYDARZENIE: Otwarta Ząbkowska 2015
MIEJSCE: Warszawa, Praga-Północ, ul. Ząbkowska
CZAS: lipiec, sierpień, wrzesień 2015, godz. 12.00 – 22.00
ORGANIZATORZY: prascy animatorzy kultury, społecznicy, organizacje pozarządowe, Teatr Powszechny, Urząd m.st. Warszawy

Paulina Dmitruk

Zobacz mój Profil na EventMapa.pl

 

Komentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

Najchętniej czytane


Zapowiedzi
powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3068 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji