Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

Miejsce:
Kategoria:
Miasto
Państwo:
Korea Południowa
Lokalizacja:
Pokaż na mapie
 

Seul wspiera organizatorów spotkańWładze Seulu postanowiły zrobić wszystko, żeby przyciągnąć jak najwięcej dużych, międzynarodowych wydarzeń biznesowych. Efekty ich starań widoczne są na każdym kroku.

W ciągu ostatnich kilku lat Seul zrobił znaczące postępy i stał się jedną z popularniejszych destynacji MICE na świecie. W najnowszym, opublikowanym w połowie czerwca, rankingu stowarzyszenia UIA (Union of International Associations) koreańska stolica znalazła się na bardzo wysokim, piątym miejscu, jeżeli chodzi o najbardziej popularne miasta na organizację imprez o charakterze MICE. Nieco gorzej Seul wypadł w zestawieniu ICCA (International Congress and Convention Association), gdzie w tym roku spadł z 9 na 15 miejsce, jednak to także zadowalający wynik. 

Koreańska stolica liczy ponad 10 mln mieszkańców. Wielu kojarzy się jedynie z nowoczesnymi drapaczami chmur i miejscem tranzytowym do innych regionów Azji. Warto jednak zatrzymać się tam na dłużej. W mieście znajduje się aż pięć pałaców, świątynie, sanktuaria, liczne muzea i galerie oraz słynny, dwupoziomowy most łączący dzielnice Seocho i Yongsan. Odbywa się tam poza tym mnóstwo wydarzeń kulturalnych, festiwali i happeningów.    

Dobra promocja oraz – chociaż trochę przypadkowo – bijąca rekordy popularności na całym świecie piosenka „Gangam Style” sprawiły, że Seul, podobnie jak całą Koreę odwiedza coraz więcej turystów. Potężną grupę przyjezdnych stanowią goście biznesowi. Wpływ na to mają przynajmniej dwa czynniki – świetna infrastruktura hotelowo-konferencyjna oraz starania miejscowych władz, które oferują bonusy organizatorom dużych wydarzeń. 

W Seulu znajduje się niemal 230 wysokiej klasy cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli, które dysponują ok. 33,5 tys. pokoi (m.in. Best Western Niagara Hotel, Hotel Capital, JW Marriott Seoul, Pacific Hotel, President Hotel, Sejong Hotel). Kolejne 2 tys. pokoi ma zostać oddanych do użytku najpóźniej do 2017 roku (do tego czasu powstanie kilka nowych obiektów m.in. kompleks hoteli Accor – Novotel, Ibis i Mercure w dzielnicy Yongsan). Większość hoteli dysponuje bogatym zapleczem konferencyjnym. Oprócz tego w Seulu działa też kilka centrów konferencyjnych, pozwalających na zorganizowanie dużych imprez, gromadzących nawet kilka tysięcy uczestników. Najbardziej znane to centrum konferencyjno-wystawowe AT Center, Coex Convention & Exhibition Center położone w dzielnicy Gangnam oraz SETEC. Wielką popularnością cieszy się także otwarte w 2014 roku centrum Dongdaemun Design Plaza. W tym przypominającym statek kosmiczny budynku (budowa całego kompleksu kosztowała ponad 400 mln dolarów) odbywają się obecnie najważniejsze i najbardziej prestiżowe imprezy w mieście, takie jak Seoul Fashion Week czy pokazy mody Chanel. Oprócz tego również wystawy, konferencje i kongresy. 
 
    korea_M   korea1_M   korea2_M
 
Dodatkową zachętą dla potencjalnych zleceniodawców ma być wspomniany już program biddowania (tzw. bidding process). To rozbudowany system zachęt, bonusów i wsparcia finansowego dla organizatorów dużych imprez. Kryteria skorzystania z takiej pomocy wcale nie są wygórowane. W zależności od wielkości imprezy i długości jej trwania, organizatorzy mogą liczyć na bonusy w postaci m.in. bezpłatnych gadżetów promocyjnych, zorganizowania transportu dla uczestników spotkania, przygotowania eventów powitalnych na lotnisku, ale także bardziej uroczystych wieczornych koktajli, gal czy wydarzeń artystycznych. Możliwa jest też realizacja programów turystycznych w Seulu i jego najbliższej okolicy. Podstawowa pomoc oferowana jest już w przypadku wydarzeń dla co najmniej 50 osób (uczestnicy muszą pochodzić z innych krajów niż Korea Południowa). Największych bonusów mogą spodziewać się organizatorzy imprez w których bierze udział przynajmniej 300 gości, wielu narodowości, którzy w Seulu planują spędzić minimum trzy dni. Szczegółowych informacji udziela miejscowe Convention.  

Co ciekawe władze Seulu zdecydowały się skierować szczególnie silne działania promocyjne do grup z Europy. Reprezentanci Seoul Convention Bureau nawiązują kontakty z agencjami incentive oraz korporacyjnymi meeting planneremi ze Starego Kontynentu. Regularnie wystawiają się również na najważniejszych europejskich targach poświęconych przemysłowi spotkań – IBTM World w Barcelonie (dawniej EIBTM) oraz IMEX we Frankfurcie nad Menem. Warto przeanalizować ich ofertę. 
 
Redakcja EventMapa.pl 
 
Ważny kontakt:
 
Seoul Convention Bureau
(110-460) 8, 9 Fl. 49,
Daehak-ro, Jongno-gu, Seoul, Korea
Tel. +82-2-3788-0821
Fax. +82-2-3788-0899
mice@seoulwelcome.com
www.miceseoul.com
 
Lokalne firmy PCO:
 
BMD Co., Ltd., www.bmdkorea.com
Dream I Planners, www.dip.kr
EZ pmp Co., Ltd., www.ezpmp.co.kr
Hwajein Co., Ltd., www.dystory.com
Hyundai Asan Corp., www.hdasan.com
InSession International Convention Services, www.insession.co.kr
Intercom, www.intercom.co.kr
Ioconvex, www.ioconvex.com
Korail Tourism Development, www.korailtravel.com
Korea Convention Services Co., Ltd. (Koconex), www.koconex.com
MCI Korea, www.mci-group.com/Korea
MECI, www.meci.co.kr
People-X Inc., www.people-x.com
Lokalizacja:

Komentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3067 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji