Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

Miejsce:
Kategoria:
Miasto
Państwo:
Holandia
Lokalizacja:
Pokaż na mapie
 

Amsterdam wzbudza zaufanie meeting plannerówAmsterdam to z jednej strony centrum kultury, sztuki, designu, rozrywki i biznesu, ale jednocześnie niezbyt duże i stosunkowo kameralne miasto położone w samym sercu Europy. Daje to szerokie możliwości organizacji programów dla grup biznesowych.

Amsterdam uważany jest za jedno z najbardziej atrakcyjnych i najpopularniejszych miejsc, jeżeli chodzi o organizację wydarzeń wpisujących się w definicję branży spotkań. W tegorocznym rankingu opublikowanym przez stowarzyszenie ICCA (International Congress and Convention Association) miasto awansowało aż o cztery pozycje i znalazło się na ósmym miejscu w skali całego świata. Atrakcyjność MICE-owa Amsterdamu spowodowana jest jednak nie tylko przez jego potencjał turystyczny. Holendrzy już wiele lat temu zdali sobie sprawę z tego, jak duże korzyści przynosi turystyka biznesowa. Dlatego niemalże do perfekcji dopracowali jakość świadczonych w tym zakresie usług. Doskonale wiedzą to zleceniodawcy, którzy chętnie umiejscawiają tam swoje imprezy, zyskując tym samym pewność, że wszystko zostanie przygotowane na najwyższym poziomie, bez niemiłych niespodzianek. – Dla mnie Amsterdam jest jednym z najlepszych miejsc w Europie, jeżeli chodzi o organizację imprez MICE. Jakość usług świadczonych przez tamtejszych organizatorów turystyki biznesowej jest bardzo wysoka. Dzięki temu klienci mogą być spokojni o powodzenie swoich kongresów, konferencji czy eventów – powiedziała Chelsea Thomas, account manager odbywającego się w Amsterdamie kongresu EuroPRevent 2014.
 
A2_D 

Promocją Amsterdamu jako destynacji MICE zajmuje się Amsterdam Convention Board (ACB), które jest częścią Amsterdam Marketing i odpowiednikiem convention bureau. Biuro oprócz działań stricte marketingowych jest także miejscem pierwszego kontaktu dla potencjalnych klientów – pomaga w przygotowaniu wydarzeń w mieście, polecając zleceniodawcom odpowiednich organizatorów oraz eventowe i konferencyjne venue dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Klienci mogą liczyć także na doradztwo, a nawet przedstawienie gotowych koncepcji kreatywnych wydarzeń, które mają uatrakcyjnić pobyt w Amsterdamie (atrakcje towarzyszące). Pracownicy ACB pośredniczą również w załatwianiu formalności związanych z uzyskiwaniem bonusów dla organizatorów większych imprez, czyli realizują tzw. proces biddowania. Amsterdam Convention Board regularnie przygotowuje też wizyty site inspections, mające na celu zapoznanie światowych meeting plannerów z dostępnymi w Amsterdamie centrami konferencyjnymi, ciekawymi eventowymi venue oraz cztero- i pięciogwiazdkowymi hotelami.

Dobrej infrastruktury hotelowej i konferencyjnej w Amsterdamie nie brakuje. Według raportu „European Cities Hotel Forecast” przygotowanego przez firmę doradczą PWC zalicza się on do dziesięciu europejskich miast, które mogą pochwalić się najlepszym zapleczem hotelowym (ponad 30 tys. pokoi).
 
A3_M     A4_M     A5_M 
 
Dzięki temu turyści biznesowi (w dużym stopniu napędzający zresztą ten rynek – średnie obłożenie hoteli w Amsterdamie według PWC wynosi prawie 80 proc., co jest bardzo dobrym wynikiem, w dużej mierze spowodowanym przez MICE) mają w czym wybierać. Tylko w tym roku oferta powiększy się jeszcze o kilka kolejnych obiektów, m.in. nowy hotel Hyatt Regency oraz pierwszy w Holandii obiekt sieci „W Hotel” (Starwood Hotels & Resorts). Dla zapewnienia komfortu organizatorom wydarzeń w kwietniu 2013 r. Amsterdam Convention Board wprowadziło do swojej oferty tzw. „I amsterdam approved”. To nic innego jak przyznawana przez biuro rekomendacja – gwarancja jakości konkretnych obiektów hotelowych, spełniających określone wymagania. Gwarancja obejmuje również zapewnienie dostępności odpowiedniej liczby pokoi w podanych przez klientów datach (zajmuje się tym ACB).   

Kolejnym, poza infrastrukturą, atutem Amsterdamu jest jego położenie w centrum Europy oraz świetna siatka połączeń lotniczych. Z tamtejszego lotniska Schiphol, jednego z największych na Starym Kontynencie, regularnie startują samoloty do niemalże 200 destynacji na całym świecie. Poza tym holenderskie linie lotnicze KLM, wspólnie z Air France (tworzą jeden holding lotniczy) wprowadziły specjalną ofertę dla turystów biznesowych – „Air France & KLM Global Meetings”. Dzięki niej uczestnicy konferencji, eventów i wystaw mogą liczyć na atrakcyjne ceny biletów lotniczych – zniżki w zależności od wielkości imprezy i liczby biorących w niej udział osób mogą sięgać nawet 15 proc., co więcej, ich organizatorzy mogą dostać przelot za darmo. Rabaty dotyczą większości połączeń realizowanych przez obu przewoźników, jednak co naturalne najbardziej na tej promocji korzystają Amsterdam i Paryż. Aby uzyskać zniżkę należy zarejestrować imprezę na stronie www.airfranceklm-globalmeetings.com przynajmniej na dwa miesiące przed datą jej rozpoczęcia (tam też znajdują się szczegółowe warunki programu).     
 
A6_D 
 
Będąc w Amsterdamie warto skorzystać z karty miejskiej „I amsterdam City Card”. Skierowana jest ona zarówno do turystów indywidualnych, jak i biznesowych. Jej posiadacz ma możliwość darmowego wstępu do ponad 40 znajdujących się w Amsterdamie muzeów oraz nieograniczonego korzystania z komunikacji miejskiej (GVB Amsterdam: tramwaje, autobusy, metro). Karta zapewnia też szereg zniżek (nawet do 25 proc.) w miejscowych sklepach i restauracjach. W przypadku dużych imprez organizatorzy za pośrednictwem miejscowego convention bureau mogą starać się o przyznanie kart dla zaproszonych przez siebie delegatów za darmo. W przeciwnym razie trzeba za nie zapłacić odpowiednio 49, 59 lub 69 Euro, w zależności od tego jak długo karta będzie ważna – jedną, dwie lub trzy doby.  

Jednym z ciekawszych sposobów zwiedzania Amsterdamu jest też rejs łodzią po tamtejszych kanałach – oświetlonych, pełnych kameralnych zaułków i mostów. Miejscowe firmy posiadają bogate portfolio tego typu realizacji, dlatego bez problemu przygotują rejs dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji zleceniodawców. Możliwe jest zorganizowanie zarówno krótkiej wycieczki dla kilku osób, jak i wielkich i naprawdę spektakularnych eventów, bankietów czy kolacji, w których weźmie udział nawet tysiąc osób. Większość łodzi napędzanych jest naturalnym gazem, co powinno spodobać się firmom promującym wśród swoich pracowników i partnerów ideę CSR.   
 

Redakcja EventMapa.pl
 
 
Ważny kontakt:

Amsterdam Convention Board (ACB)
4th floor of the Kamer van Koophandel building
De Ruyterkade 5 
1013 AA Amsterdam 
Tel: +31 (0)20-7026143 
Fax: +31 (0)20 625 2869 
Email: acb@iamsterdam.com
www.iamsterdam.com

Lokalne agencje eventowe, PCO i DMC (wybór):

CAOS, www.caos.nl
CIMGlobal, www.cimglobal.net
Congrestolken, www.congrestolken.nl
Incentive Europe, www.iepc.eu
ITB Holland, www.itbholland.com
Jacot Audiovisueel, www.jacot.nl
KrasEvents, www.krasevents.nl
MCI Amsterdam Office, www.mci-group.com
MeetingLinq, www.meetinglinq.com
Meeting Minds, www.meetingminds.eu
TVcN, www.tvcn.nl

Zdjęcia:

Amsterdam Marketing

Lokalizacja:

Komentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3067 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji