Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

Miejsce:
Madryt
Kategoria:
miasto
Państwo:
Hiszpania
Lokalizacja:
Pokaż na mapie
 

Madryt – biznes i fiestaMadryt to prężnie działające centrum biznesowe Hiszpanii. Oprócz wielu oddziałów międzynarodowych firm i korporacji miasto może zaoferować również wiele atrakcji turystycznych. To wystarczy, aby polubił je MICE.

Sercem Madrytu jest Brama Słońca (Puerta del Sol) – plac, otoczony ze wszystkich stron kremowymi budynkami. Pojawia się on na zdecydowanej większości zdjęć i materiałów promujących miasto. To jednak nie jedyna atrakcja turystyczna. Hiszpańska stolica słynie z muzeów. To tam znajduje się Prado – jedno z najstarszych muzeów na świecie. Na uwagę zasługują jeszcze m.in. Pałac Królewski, Pałac Sprawiedliwości, katedra La Almudena, klasztor Descalzas Reales, Plac Hiszpański, jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic Madrytu Gran Via, czy ciekawe architektonicznie, nachylone ku sobie budynki Puerta de Europa (Brama Europy). Oprócz tych wszystkich ruchliwych ulic, placów i autostrad w Madrycie jest też mnóstwo parków i terenów zielonych (to jedno z najbardziej zielonych miast w Europie). Daje to ciekawe możliwości zwiedzania hiszpańskiej stolicy. Miejscowe firmy oferują podróże po mieście, nie tylko autokarem, ale także na przykład na  rowerach, segwayach, czy – dla ceniących sobie mimo wszystko obecność silnika – na słynnych Vespa’ch lub w kultowych Seatach 600, oryginalnych, z lat 60-tych. Ciekawą formą zwiedzania Madrytu może być też spacer po mieście... dachami i balkonami usytuowanych w centrum budynków.    
 
  Madryt1_D

Kosmopolityczny charakter Madrytu wpłynął z pewnością na jego infrastrukturę hotelową i transportową. Organizacja wyjazdu służbowego czy incentive do hiszpańskiej stolicy, nie powinna nastręczać większych problemów, nawet w przypadku dużych grup. Miasto utrzymuje ok. 200 regularnych i bezpośrednich połączeń lotniczych, do ponad 70 krajów na całym świecie. Znajduje się tam poza tym 870 hoteli, dysponujących łącznie ponad 42,5 tys. łóżek. W tej liczbie mieści się sporo, bo aż 26 hoteli 5-gwiazdkowych, w najwyższym standardzie oraz 180 obiektów 4-gwiazdkowych, również oferujących bardzo dobry serwis. Nie mają na co narzekać również miłośnicy gastronomii. Oprócz dużych możliwości miejscowych hoteli, w zakresie organizacji eventów, gal, spotkań firmowych oraz konferencji i kongresów, niezłym pomysłem jest przygotowanie wieczoru dla grup biznesowych w lokalnej restauracji. W zależności od potrzeb może to być bardzo luksusowy lokal (aż 12 madryckich restauracji może pochwalić się słynnymi gwiazdkami Michelin) lub jeden z klimatycznych, tętniącym życiem praktycznie przez całą dobę barów, pubów bądź klubów. Madryt słynie zresztą z nocnego życia. Aby jeszcze lepiej poczuć klimat miasta, w którym się znajdujemy, warto odwiedzić miejsca w których grane jest flamenco. Oprócz tego, kilka razy w roku w Madrycie odbywają się wielkie, słynne hiszpańskie fiesty (m.in. Fiestas del 2 de Mayo, San Isidro). Udział w jednej z takich imprez, będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem dla zaproszonych gości. 
 
Madryt2_D 

Pomoc organizatorom planującym ulokować swoje eventy w Madrycie oferuje miejscowe convention bureau. Jednostka działa, jako jeden z departamentów firmy Madrid Destino, specjalizującej się w promocji miasta, jako idealnej destynacji dla turystów biznesowych. Pracownicy biura udzielają m.in. pomocy w znalezieniu odpowiedniego zakwaterowania (łącznie z organizacją wizyt studyjnych), mogą przygotować niezbędne materiały promocyjne, a także zorganizować tzw. welcome reception lub program turystyczny (w tym dłuższe wyjazdy, tzw. fam trips).

Dobra oferta MICE i aktywne działania promocyjne mają swoje odbicie w statystykach. Madryt, w najnowszym rankingu opublikowanym przez stowarzyszenie ICCA zajął 1. miejsce, jeżeli chodzi o destynacje MICE w Hiszpanii oraz, co jest dużym sukcesem, 3. miejsce w skali globalnej (po Paryżu i Wiedniu). Według danych Madrid Convention Bureau w ubiegłym roku odbyło się tam ponad 12,5 tys. różnego rodzaju wydarzeń biznesowych, które przyciągnęły 1,2 mln gości.  
 
 
 
Redakcja: EventMapa.pl
 
 
Ważny kontakt:

Madrid Convention Bureau
Madrid Destino Cultura Turismo y Negocio
Plaza Mayor 27, Planta segunda
28012 Madrid
tel: (+34) 91 758 55 28
fax: (+34) 91 541 42 25
info.mcb@esmadrid.com

David Noack, dyrektor, dnoack@esmadrid.com
Rosa Ma Deza, dyrektor departamentu kongresów, rdeza@esmadrid.com

Lokalne firmy PCO (wybór):

AIM Group International OPC,www.aimgroup.eu
Asociación OPC Madrid, www.opcmadrid.com
Atlanta Travel & Corporate Events Consultants,http://www.atlanta.es/en
Barceló Congresos, www.barcelocongresos.com
Fase 20 Congresos,www.fase20.com
Grupo Pacífico,www.pacifico-meetings.com
MCI, www.mci-group.com/spain
Seproevents,www.seproevents.com
Tilesa Kenes Spain, http://kenes-group.com
Pacific World, www.pacificworld.com
Presencia by M.A. Presencia Internacional, www.presencia-inter.com

Lokalne firmy DMC (wybór):

Abreu DMC, www.abreudmc.com
AIM Group International,http://aimgroupinternational.com
American Express Barceló Viajes,www.amexbarcelo.com
Atlanta DMC, www.atlanta.es/en
Cititravel DMC, www.cititravel.es
Dynamic & Partners Incentives & Conventions, www.dynamic-partners.es
Events & Co, www.eventsandco.net
events by tlc, www.eventsbytlc.com
Genial Tours, http://www.genialtours.net
IberoTeam, www.iberoteam.com
In Out Travel, www.inout-travel.com
In Travel,www.intravel.es
ITB DMC, www.itbdmc.com
Julià Travel, http://juliatravel.com
Kuoni Destination Management Spain,www.kuoni-dmc.com
MTZ Destination Management Company, www.mtz.es
Premium Incoming (Pegasus-Pegatur), www.premiumincoming.com
TA DMC,www.taspain.com
Tumlare Corporation, www.tumlare.comLokalizacja:

Komentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3067 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji