Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

Miejsce:
Reykjavik
Kategoria:
miasto
Państwo:
Islandia
Lokalizacja:
Pokaż na mapie
 

Reykjavik, czyli przygoda na IslandiiIstnieje wiele powodów, dla których warto zorganizować imprezę MICE w Reykjaviku. Oprócz wielu połączeń lotniczych, rozwiniętej infrastruktury czy bezpieczeństwa, najważniejszy jest fakt, że w stosunkowo niedalekiej odległości od miasta znajduje się większość atrakcji turystycznych Islandii.

Reykjavik nie jest dużym miastem. Stolicę Islandii zamieszkuje zaledwie ok. 120 tys. osób, co stanowi jednak lekko ponad 1/3 populacji całego kraju. Kameralny charakter nie deprecjonuje miasta, jako miejsca atrakcyjnego dla turystów. Wręcz przeciwnie. W niewielkiej, bardzo często możliwej do pokonania pieszo, odległości zlokalizowanych jest tam większość hoteli, restauracji, pubów, nocnych klubów czy konferencyjnych venue. Mimo niewielkich rozmiarów Reykjavik dysponuje infrastrukturą, która pozwala mu konkurować ze znacznie większymi metropoliami. Znajduje się tam kilkadziesiąt bardzo dobrej jakości hoteli czterogwiazdkowych (m.in. Icelandair Hótel Reykjavík, Marina Fosshotel Reykjavík, Grand Hotel Reykjavik), w tym kilka obiektów sieciowych (Hilton Reykjavik Nordica, Radisson Blu 1919 Hotel, Radisson Blu Saga Hotel, Best Western Hotel Reykjavík). Zaplecze konferencyjne pozwala na organizację spotkań nawet dla ponad 3,5 tys. gości. Ofertę w tym zakresie poprawiło otwarcie w 2011 r. Harpa Concert Hall and Conference Centre. Obiekt położony jest w porcie, blisko centrum miasta. Z 4 głównych hal oraz 10 mniejszych sal konferencyjnych (łączna powierzchnia wszystkich pomieszczeń wynosi 31 tys. m. kw.) rozpościera się widok na Ocean Atlantycki oraz pobliskie góry. Mniejsze grupy mogą również skorzystać z możliwości, jakie daje m.in. sala wystawiennicza Whales of Iceland, Reykjavik Art Museum czy położone w niedalekiej odległości Fákasel Horse Park oraz sale spotkań w słynnej Błękitnej Lagunie (Blue Lagoon). Bogatym zapleczem konferencyjnym dysponuje także większość miejscowych hoteli. 

Dużym atutem Islandii jest także jej położenie, pomiędzy Europą (ok. 3 godz. lotu) oraz Ameryką Północną (ok. 5 godzin lotu ze wschodniego wybrzeża). Stale rozwijana siatka połączeń lotniczych sprawia, że coraz łatwiej się tam dostać. Jeszcze kilka lat temu, nie było to tak proste, teraz jednak sytuacja zmieniła się na korzyść. Lepsza dostępność wpłynęła także na spadek cen biletów na Islandię, które nie należały do tanich. Pojawia się coraz więcej promocji i atrakcyjnych ofert, także dla klientów grupowych. 

Dobre skomunikowanie i infrastruktura, chociaż są oczywiście bardzo istotnymi elementami, decydującymi o wyborze konkretnej destynacji, w przypadku Islandii nie są jednak najważniejsze. Głównym atutem kraju jest jego ponadprzeciętna atrakcyjność turystyczna. Zwracają na to uwagę goście indywidualni, ale także zleceniodawcy, poszukujący oryginalnych miejsc, do których mogą zabrać swoich pracowników czy partnerów handlowych – na konferencję, szkolenie lub po prostu incentive. Islandia, z racji swojego położenia oraz walorów naturalnych wyraźnie wyróżnia się na tle konkurencji. Można tam zbudować bardzo ciekawe i oryginalne programy, jakich nie sposób zorganizować nigdzie indziej.

Czarne, wulkaniczne plaże, wysokie klify, lodowce, wulkany, gejzery i zachwycające wodospady. Krajobraz Islandii jest bardzo oryginalny. Niektórzy twierdzą, że można się tam poczuć trochę jak na innej planecie. Spora część tych wszystkich monumentalnych atrakcji znajduje się w niedalekiej odległości od Reykjaviku, wzdłuż najpopularniejszego na wyspie szlaku turystycznego, tzw. Golden Circle (Złoty Krąg). Już sam krajobraz, z buchającą z ziemi białą, gęstą parą będzie nie lada atrakcją dla zaproszonych na Islandię gości. Obowiązkowym punktem każdego programu powinna być wizyta w miejscowości Geysir, nieopodal której, jak sama nazwa wskazuje, znajdują się gejzery. Najbardziej znany – Stokkur, wystrzeliwuje gorącą wodą średnio co 5-10 min., dzięki czemu każdy może zobaczyć, jak wygląda to niecodzienne zjawisko. Blisko gejzerów zlokalizowany jest także słynny wodospad Gullfoss (składający się z dwóch kaskad, warto podziwiać go z tarasu widokowego). Dopełnieniem takiego pełnego przeżyć dnia z pewnością będą odwiedziny w Parku Narodowym Thingvellir.
 
_M  _M  _M

Będąc na Islandii warto jednak skorzystać też z oferty miejscowych firm DMC, które pomogą w organizacji jeszcze bardziej oryginalnych programów. Skupionych nie tylko na podziwianiu piękna krajobrazu, ale także dostarczających nieco więcej adrenaliny i wzmagających i tak wysoki efekt WOW. Spacery na lodowiec, jazda skuterami śnieżnymi, eksploracja jaskiń czy rafting po rzece Hvita, to tylko niektóre z całego wachlarza propozycji. Po tak intensywnych przeżyciach, dobrze uwzględnić też czas na relaks. Dobrym miejscem może być wizyta w uzdrowisku Blue Lagoon (Błękitna Laguna), wybudowanym pośród zastygłej lawy, nieopodal Keflaviku. Nazwa tego miejsca wzięła się od koloru znajdującej się w tamtejszych gorących źródłach wody. Można w nich zażywać kąpieli oraz korzystać z miejscowego ośrodka SPA.
 
_D    
 
Po powrocie do Reykjaviku koniecznie należy wybrać się do starego portu (w niewielkiej odległości od centrum miasta), gdzie można obserwować wieloryby. To jedna z najpopularniejszych wycieczek dla turystów. Ciekawym, chociaż dość drogim, sposobem na poznanie islandzkiej stolicy i jej najbliższych okolic jest także… przelot helikopterem. Kolorowe domy oraz góry i pokłady lawy na obrzeżach miasta, z pewnością będą atrakcją, która zostanie na długo zapamiętana przez uczestników takiej eskapady. Zainteresowaniem cieszą się także wycieczki rowerowe, turnieje golfa, na jednym z pobliskich pól czy zakupy na głównej ulicy handlowej Reykjaviku – Laugavegur – pełnej butików, sklepów z designem i rękodziełem.  
 
_D 

O tym, że warto wybrać się na Islandię najlepiej świadczy fakt, że państwo zostało zauważone przez autorów wielu prestiżowych i opiniotwórczych rankingów. Wizytę na wyspie rekomenduje m.in. ForbesLife, Lonely Planet czy TimeOut, które umieściły ją na liście 10 miejsc, które trzeba było odwiedzić w 2015 r. 

Miejscowe convention bureau – Meet in Reykjavik, oferuje pełną pomoc i wsparcie dla zleceniodawców, którzy są zainteresowani organizacją konferencji, kongresów lub programów incentive nie tylko w Reykjaviku, ale praktycznie w całej Islandii. Pracownicy udostępniają informacje o miejscowych hotelach, konferencyjnych i eventowych venue, ale mogą również w bezpośredni sposób uczestniczyć w procesie przygotowania imprez, służąc wsparciem i doradztwem na miejscu. Co istotne, biuro pomaga również w organizacji różnego rodzaju aktywności turystycznych na Islandii. To ważne, ponieważ do większości z nich wymagany jest specjalistyczny sprzęt oraz wsparcie ze strony profesjonalnych firm. Usługi świadczone przez Meet in Reykjavik są całkowicie bezpłatne, podobnie jak pośrednictwo w kontaktach z miejscowymi agencjami DMC i PCO. 

Redakcja: EventMapa.pl

Ważny kontakt:

Meet in Reykjavík – Reykjavík Convention Bureau
 
Soltun 26, 105 Reykjavík, Iceland 
Phone +354 527 6666
info@meetinreykjavik.is 

Lokalne firmy PCO i DMC (wybór):

Iceland Travel, www.mice.icelandtravel.is
CP Reykjavik, www.cpreykjavik.is
Colors of Iceland DMC, http://colorsoficeland.is
DMC Incentive Travel, www.incentivetravel.is
First Class Travel, http://firstclass.is
Gray Line Iceland Incentive, http://grayline.is
Iceland ProTravel, www.icelandprotravel.is
Icelandic Mountain Guides, www.mountainguides.is
Mountaineers of Iceland, http://mountaineers.is
Nordic Visitor, http://dmc.nordicvisitor.com
Reykjavík Incentives, www.ri.is
Sagaevents, www.sagaevents.is
Snæland Incentives, www.snaeland.is
Gestamóttakan ehf, http://yourhost.isLokalizacja:

Komentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3067 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji