Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

Miejsce:
Kapsztad
Kategoria:
miasto
Państwo:
RPA
Lokalizacja:
Pokaż na mapie
 

Kapsztad – miasto na krańcu AfrykiKapsztad położony jest u zbiegu dwóch oceanów – Indyjskiego i Atlantyckiego. Wiele osób uznaje go za jedno z najpiękniejszych miast świata. Czy rzeczywiście tak jest? Warto się przekonać.

Umiarkowany klimat śródziemnomorski sprawia, że Kapsztad i okolice są dobrą destynacją do organizacji wyjazdów incentive praktycznie przez cały rok. Od tej reguły występuje tylko kilka wyjątków. Na przełomie lutego i marca wiejący od lądu wiatr przynosi bardzo wysokie temperatury, co bywa trudne do zniesienia, natomiast w okresie zimowym (od maja do września) mogą występować porywiste wiatry, którym towarzyszą dość mocne opady. Na szczęście, w praktyce takich „wietrznych” dni jest tylko kilka. Poza tym w mieście występują w zasadzie tylko dwie pory roku – lato i łagodna zima. Jest ciepło – średnia roczna temperatura to aż 19 st. Celsjusza.    

Kapsztad urzeka architekturą. Dawne budownictwo kolonialne (wąskie uliczki, domy w stylu holenderskim) kontrastuje tam z nowoczesnymi budynkami i kilkupasmowymi autostradami. Najbardziej znaną ulicą jest Long Street. Popularnym, chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem jest także nabrzeże Victorii i Alfreda (V&A Waterfront). Mnóstwo tam sklepów, restauracji, pubów i kawiarni. Zróżnicowaną faunę i florę morską, występującą w dwóch oceanach okalających Kapsztad można oglądać w słynnym Akwarium Dwóch Oceanów (Two Oceans Aquarium). Znajduje się tam 3 tys. różnych ryb i zwierząt morskich. Co ważne, miasto jest bardzo dobrze przygotowane do obsługi gości biznesowych. Oprócz wspomnianych już restauracji i pubów, w których można organizować wieczorne atrakcje dla grup (począwszy od uroczystych kolacji bo mniej formalne spotkania), jest tam nieźle rozwinięta infrastruktura hotelowa i konferencyjna. Od luksusowych hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych, po hotele butikowe oraz położone poza miastem rezydencje w otoczeniu przyrody. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zawiedzeni nie powinni poczuć się również organizatorzy konferencji i kongresów. Kilka centrów konferencyjnych, wśród nich największe centrum wystawienniczo-kongresowe Cape Town International Convention Centre (CTICC) o powierzchni 11 399 m. kw. (w znajdującej się na jego terenie sali balowej można przygotować imprezę nawet na 1,2 tys. osób), powinny spełnić ich oczekiwania. Do tego dochodzi jeszcze cała masa sal konferencyjnych w miejscowych hotelach.  
 
_D 

Nie tylko sam Kapsztad ma wiele do zaoferowania. Również cała okolica może pochwalić się dużą liczbą atrakcji, które uprzyjemnią czas grupom biznesowym odwiedzającym tę część RPA. W odległości niecałych 20 km od centrum Kapsztadu znajduje się Robben Island. Na tej liczącej 600 hektarów wyspie znajdowało się kiedyś jedno z najbardziej znanych więzień na świecie. Przez 16 lat odbywał karę w nim karę były prezydent RPA Nelson Mandela. Obecnie więzienie, jak i cała wyspa (wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO) została udostępniona turystom. Jest tam m.in. muzeum poświęcone walce z apartheidem oraz zabytkowa latarnia morska. Na Robben Island można dostać się specjalnie wynajętą łodzią lub regularnie kursującym promem. Już sama podróż jest atrakcją samą w sobie – w jej trakcie pasażerowie mogą obserwować wybryki delfinów, wielorybów czy fok. Obowiązkowym punktem na trasie każdej wycieczki jest też wjazd, kursującą od 1929 r., kolejką linową na szczyt Góry Stołowej oraz przejazd do położonego na obrzeżach miasta Przylądka Dobrej Nadziei, który jest rezerwatem przyrody. Malownicze widoki, wpadające do oceanu skały, plaże i bogactwo natury spodobają się każdemu. Grupy, które mają nieco więcej czasu mogą wybrać się także na oddalony o ok. 200 km Przylądek Igielny (przez niektórych mylony z Przylądkiem Dobrej Nadziei). To z kolei najbardziej na południe wysunięty kraniec Afryki, uznawany jednocześnie za granicę pomiędzy Oceanem Indyjskim i Atlantyckim. Około dwie godziny jazdy od Kapsztadu położona jest także rybacka wioska Gansbaai – jedno z najlepszych na świecie miejsc do oglądania wielorybów. Poza tym znajduje się tam mnóstwo rekinów ludojadów (żarłacze białe). Stąd też w całej okolicy popularną atrakcją stało się nurkowanie w klatkach w otoczeniu gigantycznych, liczących sobie nawet kilka metrów długości rekinów (tzw. shark cage diving). Potężna dawka adrenaliny – murowana. Zdecydowanie spokojniejszą, ale również bardzo popularną atrakcją dla grup incentive jest wyjazd do jednej z położonych w okolicach Kapsztadu winiarni (w granicach całej aglomeracji znajduje się ich kilkadziesiąt). W większości z nich istnieje możliwość zorganizowania degustacji, które w zależności od potrzeb zleceniodawców mogą zostać połączone z uroczystą kolacją i uzupełnione o dodatkowe atrakcje, m.in. program artystyczny.   
 
_D 
 
Miejscowe convention bureau (The Cape Town & Western Cape Convention Bureau) jest dedykowaną turystyce biznesowej jednostką wchodząca w skład Tourism, Trade & Investment Promotion Agency for Cape Town and the Western Cape. Zajmuje się ona promocją zarówno samego Kapsztadu, jak i całego regionu (Prowincja Przylądkowa Zachodnia). Prowadzone przez biuro działania obejmują aktywność marketingową, mającą ukazać tę część Republiki Południowej Afryki, jako idealne miejsce do organizacji konferencji, kongresów, eventów i incentive, ale także skupiają się na pomocy (zarówno merytorycznej, jak i organizacyjnej) dla zleceniodawców zainteresowanych przygotowaniem tam swoich realizacji. 
 
_D 

Na koniec warto też wspomnieć o kwestii bezpieczeństwa. Co prawda Republika Południowej Afryki należy do krajów o dość dużym zagrożeniu przestępczością pospolitą i kryminalną, jednak uczestnicy zorganizowanych grup nie muszą się tym zbytnio przejmować. Oczywiście konieczne jest zachowanie zwykłych, zdroworozsądkowych zasad bezpieczeństwa i czujności. Nie zaleca się również samotnych spacerów, szczególnie wieczorem, poza centrum miasta. Podróże w grupie, z przewodnikiem są jednak bezpieczne.     

Redakcja: EventMapa.pl

Ważny kontakt:

The Cape Town & Western Cape Convention Bureau
18th Floor, SA Reserve Bank Building, 60 St George’s Mall
Cape Town, 8001, South Africa
tel: +27 (0)21 487 8600
conventionbureau@wesgro.co.za

Lokalne firmy DMC/PCO (wybór):

African Agenda, www.africanagenda.com
Bohle Conference and Language Services, www.bohleonline.com
Dragonfly Africa, www.dragonfly.co.za
Echo Events & Conferences, www.ec-ho.co.za
Embassy Meetings & Incentives, www.embassyconferences.co.za
Propel Africa, www.propelafrica.com
The Conference Company, www.confco.co.za
Tri Active Events Management, http://triactive.co.za
Turners Conferences and Conventions, www.turnersconferences.com
Wedgewood South Africa, www.wedgewood.co.za

Zdjęcia: Cape Town TourismLokalizacja:

Komentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3068 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji