Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

Miejsce:
Sydney
Kategoria:
miasto
Państwo:
Australia
Lokalizacja:
Pokaż na mapie
 

Sydney – jedno z najpiękniejszych miast AustraliiDzięki swojemu położeniu, ofercie i rozbudowanej infrastrukturze Sydney może pochwalić się pozycją lidera, jeżeli chodzi o organizację spotkań w Australii. Jest też jednym z najchętniej wybieranych kierunków MICE praktycznie w całym regionie Azji i Pacyfiku.

Sydney reklamuje się jako najbardziej zróżnicowana destynacja MICE w Australii. To jedno z najstarszych, a zarazem najbardziej interesujących miast w tym kraju. Mimo że jest dużym ośrodkiem miejskim, znajduje się tam wiele terenów zielonych, pozwalających na wypoczynek i rekreację – nawet w ścisłym centrum. To także świetna baza wypadowa do organizacji szeregu programów incentive opartych o działania integracyjne i teambuildingowe. Ta popularność sprawiła, że w całym mieście powstało sporo firm, świadczących usługi dla gości biznesowych. Wiele z nich (biura DMC i PCO) posiada odpowiednie know-how i profesjonalny zespół, pozwalający przygotować imprezy na najwyższym poziomie. Chodzi zarówno o duże konferencje i kongresy, gromadzące nawet po kilka tysięcy osób, jak również mniejsze wyjazdy incentive czy eventy i spotkania firmowe. Szczególnie duży procent klientów sektora MICE w Sydney stanowią goście z Chin. Na przestrzeni lat cały czas ich przybywa, przez co stali się dla miejscowej branży jednym z ważniejszych źródeł dochodów. Przyjeżdżają tu także Amerykanie i całkiem dużo turystów biznesowych z Europy – głównie na incentive.  
 
_D 

Poza oczywistymi walorami turystycznymi Sydney jest w stanie zaoferować organizatorom wyjazdów biznesowych bardzo rozbudowaną infrastrukturę venue, w których mogą umiejscowić swoje wydarzenia lub przygotować imprezy im towarzyszące. Na uwagę zasługują m.in. znajdujący się w samym centrum miasta ratusz (Sydney Town Hall), Stadium Australia, czyli główna arena Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2000 r. oraz położony na przedmieściach Australijski Park Technologiczny. W każdym z tych miejsc można organizować eventy. Szczególnym zainteresowaniem klientów cieszą się jednak miejsca położone nad wodą. Flagową lokalizacją w tej „kategorii” jest oczywiście położony na przylądku Bennelong Point budynek słynnej Sydney Opera House. Znajduje się tam kilka pomieszczeń, które można wynająć nie tylko na koncert czy imprezę kulturalną, ale także na eventy, gale lub obiady firmowe. Największa sala jest w stanie pomieścić jednorazowo prawie 3 tys. gości. Ciekawym venue jest również położony w Cockle Bay L’Aqua Superbly. Rozciąga się z niego widok na centrum rozrywkowe miasta, tzw. Darling Harbour. W okolicy usytuowanych jest zresztą mnóstwo restauracji, kawiarni i pubów, a dodatkowo jeszcze m.in. chiński ogród, akwarium morskie oraz zoo (w którym można zobaczyć kangury i koalę). Stylowe wnętrza L’Aqua Superbly mogą przyjąć do 1,2 tys. osób. To miejsce na najbardziej ekskluzywne i prestiżowe imprezy. W reprezentacyjnej Złotej Sali (The Gold Room) znajduje się m.in. żyrandol ozdobiony kryształami marki Swarovski. Zleceniodawcy szukający wyjątkowej lokalizacji, ale mający nieco mniejsze wymagania (lub budżety) powinni zainteresować się jednym z dwóch obiektów Doltone House. Pierwszy z nich, położony na molo przeznaczony jest na eventy gromadzące od 10 do 600 osób, drugi – trochę większy – może gościć do 800 uczestników różnego typu wydarzeń. Z pewnością niecodziennych wrażeń dostarczy też impreza urządzona na… wyspie. W Sydney na prowadzenie wybijają się dwie takie lokalizacje. Pierwsza to Cockatoo Island w zatoce Port Jackson, na której poza eventami organizowanych jest też wiele imprez kulturalnych, druga – w historycznym Fort Denison. Plusem przygotowania eventów na wyspie jest także to, że nabierają one kameralnego, prywatnego charakteru, a przez to podnoszą prestiż danej realizacji. Podobnie jak rejs statkiem, po wodach zatoki. Miejscowi armatorzy oferują różnej wielkości statki, na których mogą być także organizowane rozmaite wydarzenia – począwszy od kameralnych koktajli po duże eventy z obsługą cateringową i muzyką na żywo. 
 
_D 
 
Sydney oprócz venue na specjalne okazje oferuje także bogate zaplecze hotelowe. Znajduje się tam mnóstwo cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli (w tym obiekty należące do wszystkich najważniejszych światowych sieci), które są wybierane przez klientów MICE. Wiele z nich posiada profesjonalne zaplecze konferencyjne, pozwalające na przygotowanie wydarzeń dla kilkuset, a często nawet powyżej tysiąca osób. Do tego dochodzą jeszcze centra kongresowe, w tym m.in. International Convention Centre Sydney (70 różnej wielkości sal o łącznej powierzchni ok. 8 tys. m.kw. i największa w Australii duża sala balowa, zdolna pomieścić do 3,5 tys. osób), Sydney Exhibition Centre, Central Park Sydney, Sydney Showground Exhibition Halls czy Barangaroo.
 
_D 

Zleceniodawcy, którzy rozważają przygotowanie swojej imprezy w Sydney lub w regionie Nowej Południowej Walii mogą skorzystać z pomocy miejscowego convention bureau – Business Events Sydney. Organizacja działa na zasadach non-profit i oprócz partnerstwa z miejscowymi władzami współpracuje też z ponad 200 lokalnymi firmami, specjalizującymi się w świadczeniu usług dla turystów biznesowych. Dzięki temu biuro jest świetnym miejscem pierwszego kontaktu i przewodnikiem po lokalnym rynku. Pracownicy służą pomocą w konstrukcji programów wydarzeń oraz doradzają w zakresie wyboru odpowiednich venue – zarówno hoteli, jak i miejsc na konferencje, kongresy, spotkania czy imprezy wieczorne. Dodatkowo – jeżeli istnieje taka potrzeba – mogą pośredniczyć w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności, jak m.in. procedury wizowe. Ich usługi są bezpłatne. 

Redakcja: EventMapa.pl
  
Ważny kontakt:

Business Events Sydney
Level 20, 100 William Street
Sydney NSW 2011 Australia
tel: +61 2 9331 4045
fax: +61 2 9360 1223
e-mail: info@BESydney.com.au

Lokalne firmy PCO/DMC (wybór):

Arinex, www.arinex.com.au
All Occasions Group, www.alloccasionsgroup.com
ASN Events, www.asnevents.com.au
Australian Tours Management Pty Ltd, www.atmtravel.com.au
Corporate Challenge Events, www.corporatechallenge.com.au
DC Conferences, www.dcconferences.com.au
Forum Group Events, www.forumgroupevents.com.au
Funktionality Events and Experiences,  http://funktionality.com.au
George P Johnson, http://gpj.com.au
ICMS Australasia, www.icmsaust.com.au
ID Events Australia, www.ideventsaustralia.com
JC Travel Professionals, www.jctravel.com.au
MCI Australia, www.mci-group.com
PTC Express Travel, www.ptc.com.au
The Association Specialists, www.theassociationspecialists.com.au
The AusEvents, www.ausbiotech.org
The Hotel Network, www.hotelnetwork.com.au
Think Business Events, http://thinkbusinessevents.com.au
This Space Events, http://thisspace.com.au
TLS, www.tlsolutions.com.au
Waldronsmith Management, www.waldronsmith.com.au
Xphyr, www.xphyr.com.auLokalizacja:

Komentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3068 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji