Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

Miejsce:
Puszcza Kampinoska
Kategoria:
Incentive w Puszczy
Państwo:
Polska
Lokalizacja:
Pokaż na mapie
 

Imprezy integracyjne dla firm w Puszczy KampinoskiejTuż przy północno-zachodnich rogatkach Warszawy zaczyna się zwarty kompleks obszarów leśnych Puszczy Kampinoskiej. Na tym obszarze w 1959 roku utworzono Kampinoski Park Narodowy, obecnie znakomite miejsce na imprezy integracyjne dla firm.

Jest on jednym z dwóch parków narodowych w świecie położonych w sąsiedztwie stolicy kraju. Bliskość Puszczy nie jest bez znaczenia dla Warszawy. Przy wiatrach wiejących głównie z zachodu, co kilka dni  nad stolicę nawiewane jest świeże powietrze znad Puszczy Kampinoskiej. Z drugiej strony co roku obszar KPN zwiedza ponad milion osób, zaś okolice Puszczy Kampinoskiej, a zwłaszcza obszar otuliny Parku często wykorzystywany jest jako teren, gdzie organizuje się  imprezy integracyjne dla firm.

 

Dąbrowa Leśna w Puszczy Kampinoskiej_D 

Istnienie parku niesie za sobą określone konsekwencje również dla tych, którzy organizują imprezy integracyjne dla firm. Pod ochroną ścisłą są 22 wydzielone obszary (łącznie ponad  4, 5 tys. ha  - 12 proc. Parku) co praktycznie wyłącza ten obszar z możliwości organizacji imprez firmowych. Na pozostałym obszarze można poruszać się po wyznaczanych szlakach pieszo lub rowerem.  Park można również zwiedzać zimą na nartach biegowych. Jeździć konno po parku niestety nie można, poza wyjątkiem, gdy uzyska się jednorazową zgodę Dyrektora KPN. Natomiast w otulinie Parku jest wiele ośrodków jeździeckich i agroturystycznych, gdzie można nauczyć się jazdy konnej i odbywać przejażdżki po okolicach, a po uzyskaniu zgody Dyrektora KPN również po niektórych fragmentach Parku. Stosunkowo liczne gospodarstwa agroturystyczne leżące w otulinie Parku to doskonale miejsce na imprezy integracyjne dla firm. Ośrodki te posiadają swoje, niekiedy spore, tereny piknikowe, które umożliwiają  zorganizowanie szerokiego wachlarza imprez integracyjnych dla firm. Począwszy od pikników firmowych, poprzez imprezy team buildingowe, a skończywszy na imprezach off-road z udziałem quadów czy samochodów terenowych. Największym skupiskiem takich ośrodków jest otoczenie podwarszawskich Łomianek w miejscowościach: Dąbrowa Leśna, Dąbrowa Nowa, Kępa Kiełpińska, Wilczeniec, ale są także w dalej położonych miejscowościach: Kampinos, Korfowe, Sianno oraz po zachodniej stronie Puszczy Kampinoskiej zwłaszcza w okolicach Sochaczewa.

Zachodnia część otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego jest o tyle  interesująca organizując imprezy integracyjne dla firm, gdyż można wybrać się również na spływ kajakowy lub pontonami na rzekach: Bzura, Rawka lub Skrwa. Np. ok. 50 km od Warszawy w miejscowości Plecewice nad rzeką Bzurą znajduje się Moto Przystań, gdzie zlokalizowana jest  przystań kajakowa na terenie której znajdują się miejsca do biwakowania oraz imprez integracyjnych dla firm. Na terenie przystani jest także boisko do siatkówki i koszykówki oraz strzelnica, a także wypożyczalnia rowerów. Istnieje tu wiele możliwości organizacji imprez integracyjnych dla firm.  Właściciele ośrodka  zapewniają sprzęt asekuracyjny, ratowników WOPR oraz instruktora kajakarstwa.  Dodatkową atrakcją jest jazda samochodem terenowym, sporty wysokościowe, kolejka wąskotorowa oraz duża liczba obiektów historycznych w okolicy. Organizując imprezy integracyjne dla firm w tym miejscu trzeba pamiętać, że mogą skorzystać z dowozu autokarem  (dowóz na imprezę i powrót do firmy lub hotelu).

Jesień w Puszczy Kampinoskiej_D 

W położonym niedaleko Sochaczewie mieści się Muzeum Kolei Wąskotorowej. Można tu obejrzeć wiekowe parowozy oraz inne eksponaty związane z koleją.  Organizując imprezy integracyjne dla firm, warto wiedzieć, że w sezonie letnim (od czerwca  do września) kursuje kolejka wąskotorowa.  W Sochaczewie  ponadto  można zwiedzić Muzeum Bitwy nad Bzurą oraz skorzystać z usług toru motocrossowego. Nad Wisłą w pobliskim Leoncinie znajduje się Stajnia  „Dorado”. Klub poza nauką jazdy konnej organizuje przejażdżki bryczką i wozem taborowym, jazdy w terenie, rajdy konne, zimą kuligi z  pochodniami oraz imprezy integracyjne dla firm, konferencje i szkolenia. W obiekcie w ramach imprez integracyjnych dla firm możliwe jest zorganizowanie spływu kajakowego Bzurą, pokazów walk rycerskich, zawodów strzeleckich - strzelanie z łuku pod okiem średniowiecznego rycerza i  paintball. W ośrodku Spakampinos w Wólce Smolanej pod Brochowem możemy skorzystać z krytego basenu i usług SPA.  Obiekt również organizuje imprezy integracyjne dla firm. Dysponuje wyposażoną salką konferencyjną z rzutnikiem, ekranami, flipchartem, nagłośnieniem, projektorem i miejscami noclegowymi. Można tu organizować kameralne (do 22 osób)  imprezy integracyjne dla firm, ognisko, gry i zabawy, kuligi, przejażdżki po puszczy.

W Kampinoskim Parku Narodowym do dyspozycji zwiedzających jest Muzeum Przyrodnicze. Organizując imprezy integracyjne dla firm, trzeba pamiętać, że na terenie Puszczy Kampinoskiej znajduje się wiele miejsc związanych z walkami z okresu II wojny światowej, cmentarze wojskowe, zaś co roku we wrześniu (pod Brochowem) odtwarzana jest rekonstrukcja słynnej bitwy nad Bzurą z 1939 r. W odległości zaledwie kilku kilometrów od Moto Przystani, w miejscowości Żelazowa Wola znajduje się dworek-muzeum Fryderyka Chopina. Natomiast trzy kilometry od Moto Przystani w miejscowości Brochów znajduje się wzniesiony w XVI w. kościół obronny, będący jednym z nielicznych tego typu obiektów w Polsce. W kościele tym w roku 1810 brali ślub rodzice Fryderyka Chopina, zaś sam kompozytor był w nim chrzczony. Wprawdzie na terenie Moto Przystani  istnieje  możliwość noclegów w domkach kempingowych to można zdecydować się na bardziej komfortową lokalizację np. w czterogwiazdkowym hotelu Chopin w Sochaczewie czy też w położonym 7 km za Sochaczewem trzygwiazdkowym hotelu Sonata w Chrzczanach.

 

Autor: Jacek Prokopiuk

EventMapa.pl
Lokalizacja:

Komentarze użytkowników

 
 • Konto usunięte 2012-11-02 00:24:22

  Imprezy integracyjne są super. Ja zawsze wszystkich namawiam na to, żeby pojechali :) Teraz chciałabym, aby firma zorganizowała nam coś nad Zalewem Zegrzyńskim. byłam tam ostatnio na szkoleniu i wróciłam baardzo zadowolona.
  Promenada


Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3068 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji