Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

Miejsce:
Warszawa
Kategoria:
Obiekt eventowy
Państwo:
Polska
Lokalizacja:
Pokaż na mapie
 

Najciekawsze miejsca eventowe WarszawyWarszawa - centrum eventowe naszego kraju. Miasto może się poszczycić bogactwem różnej wielkości miejsc eventowych: hoteli, hal widowiskowo - sportowych, miejsc plenerowych, postindustrialnych czy rozrywkowych. Jednym słowem jest w czym wybierać, wystarczy tylko wiedzieć czego się szuka.

 
 
Imprezy międzynarodowe, targi

Warszawa, która przez wieki stawiała czoła przeciwnościom losu, dzisiaj odradza się niczym feniks z popiołów i staje się symbolem przemian, w którym marzenia stają się rzeczywistością. Miasto zaczyna być zauważane na arenie międzynarodowej nie tylko pod kątem historycznym, ale również i biznesowym. Z racji swojego dobrego położenia geograficzne staje się coraz częściej prawdziwym eventowym centrum.  EXPO XXI, MTPolska, PKiN, Torwar czy Politechnika Warszawska to miejsca, w których najczęściej w Warszawie są organizowane imprezy targowe często o charakterze międzynarodowym.  Wspomnieć tu możemy chociażby takie imprezy jak Rema Days (EXPO XXI), Targi Mieszkaniowe (Torwar), Targi Pracy (PKiN) czy Targi Event (MT Polska). Oprócz powierzchni eventowych jakimi dysponuje Warszawa, czynnikiem decydującym jest również bogata baza hotelowa. Targi to najlepsze źródło informacji o rynku, dlatego też powinny odbywać się w miejscu łatwo dostępnym dla szerokiej publiczności. Imprezy targowe to nie jedyne organizowane tam eventy. Coraz częściej, miejsca te,  udostępniane są również na przeróżne konferencje, sympozja, warsztaty, pokazy mody, imprezy promocyjne, gale czy zamknięte imprezy firmowe.
 
 
Ach co to był za bal

Gdy stoimy przed wyzwaniem zorganizowania balu, gali czy innej ważnej imprezy medialnej zazwyczaj szukamy miejsca prestiżowego, eleganckiego, z klasą, ulokowanego w dogodnym miejscu komunikacyjnym, ale również przede wszystkim komfortowego. Jednym z popularniejszych miejsc na tego typu imprezy są hotele, które dysponują pięknymi salami bankietowymi,  wyśmienitą kuchnią oraz przestronnym miejscem. Ulubionym ostatnio przez media miejscem na wszelkie duże imprezy promocyjne stał się Hotel Hilton.  Obiekt  posiada bogate wnętrza oraz przestronną salę bankietową na 1480 miejsc, oraz co bardzo istotne przy organizacji imprez – dogodny parking. Drugim często wybieranym miejscem jest Aula Politechniki Warszawskiej, której przestronność konkuruje z monumentalnością tego miejsca. 
Pisząc o wszelkiej maści galach nie sposób nie wspomnieć o Pałacu Kultury. Wyjątkowo bogaty wystrój wnętrz: eleganckie sale z wielkimi marmurowymi schodami, balkonami, kryształowymi żyrandolami i rzędami klasycystycznych kolumn tworzą atmosferę, której daremnie szukać w innych tego typu miejscach w Warszawie. Pałac Kultury i Nauki jest ponadto największym w Warszawie miejscem kongresowym. Sale Pałacu pomieścić mogą ponad 4.500 uczestników. Co roku w pałacowych przestrzeniach konferencyjnych odbywa się kilkadziesiąt kongresów i szkoleń, a każdy z organizatorów szkoleń i konferencji znajdzie tu salę odpowiadającą jego potrzebom: od największej sali kongresowej (2880 miejsc) do kilku małych sal dla 80 - 100 osób.
 
 
Miejsca alternatywne
 
Wybór miejsca eventowego zależy od charakteru planowanej imprezy, ale również jego pojemności czy renomy na rynku. Mówiąc o alternatywnych miejscach eventowych należy wspomnieć m.in. o Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny. To kompleks artystyczno-edukacyjny mieszczący się w starej, odremontowanej fabryce przy ulicy Otwockiej 14, w dzielnicy Praga-Północ. Budynek fabryki, zbudowany w 1916 roku, jest jednym z najstarszych obiektów industrialnych prawobrzeżnej Warszawy. Pomieszczenia te przeznaczone są na projekcje filmowe, pokazy mody, sympozja, konferencje, szkolenia i imprezy okolicznościowe. Fabryka Trzciny to także sceneria dla sesji zdjęciowych, filmów reklamowych i fabularnych oraz programów telewizyjnych. Coraz bardziej popularny na eventowej mapie Warszawy staje się Centralny Basen Artystyczny. To przestrzeń i miejsce do organizowania spotkań biznesowych, uroczystości firmowych, konferencji prasowych, konferencji naukowych, wykładów, szkoleń oraz imprez okolicznościowych i innych spotkań o charakterze mniej lub bardziej formalnym. Pomieszczenia te przeznaczone są także do realizacji projekcji filmowych czy pokazów mody.  To także sceneria dla sesji zdjęciowych, filmów reklamowych i fabularnych oraz programów telewizyjnych.
Chętnie wybierany przez Agencje Eventowe staje się również Loft 44. To budynek oraz kompleksowa obsługa imprez, konferencji i eventów, pomysł scenariuszowy i jego realizacja,  organizacja logistyczna,   przygotowanie materiałów kreatywnych oraz scenografii, zaplecze cateringowe. Przeciwieństwem do Loftu 44 jest Multikino Złote Tarasy - miejsce dla wszystkich którzy lubią nowoczesne, przestronne wnętrze. Z możliwości prezentacji produktów i usług na wielkim ekranie, korzysta tu niejedna firma a znakomite nagłośnienie i wygodne fotele kinowe dają poczucie ogromnego komfortu przy oglądaniu prezentacji. Na 1 piętrze Multikino Złote Tarasy znajduje się klub Velvet Bar. Miejsce, w którym można w spokoju napić się kawy, drinka, ale i dobrze zjeść. To także miejsce na spotkanie firmowe lub konferencję. Na 2 piętrze znajduje się klub 35mm. To także ciekawe miejsce na sesje fotograficzną czy pokaz mody.
 
 
Warszawa centrum rozrywki

Warszawa to miasto, w którym nie da się nudzić.  Liczne restauracje, kluby, puby, kręgielnie, strzelnice, tory łyżwiarskie, kina, teatry... Na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.
Każde z tych miejsc posiada bogatą ofertę zarówno indywidualną jak i korporacyjną. Wiele z nich przygotowanych jest do organizowania imprez zamkniętych. Aktywna Warszawa to ponad 40 basenów, kilkadziesiąt hal sportowych oraz miejsca dla narciarzy, łyżwiarzy i miłośników joggingu. Warszawę otaczają tereny oferujące doskonałe warunki do uprawiania wielu dyscyplin sportu. Centra rozrywki takie jak m.in. kręgielnie przyciągają już nie tylko młodzież i rodziny z dziećmi, ale organizują szereg imprez integracyjnych dla firm. Atomica Bowling Center w Galerii Mokotów organizuje np. specjalne Ligi firmowe a Fantasy Park, oprócz turniejów oferuje organizację konferencji i imprez firmowych do 1000 osób (np. eventy tematyczne - Bollywood, Brazilian, Hawaii party).

 
Imprezy masowe, koncerty

Jako stolica, Warszawa jest często gospodarzem wielu imprez masowych oraz koncertów. Oprócz licznych obiektów, w których odbywają się także koncerty t.j. Sala Kongresowa, Hala Torwar, Fabryka Trzciny, Klub Stodoła czy Klub Palladium, dużą popularnością cieszą się imprezy plenerowe. Najwięcej ludzi przyciąga Tor Służewiec, na którym gościły takie gwiazdy jak m.in. The Rolling Stones, U2 czy Sting. Miejsc na imprezy plenerowe jest w stolicy wiele, koncerty są organizowane w takich miejscach jak: Agrykola, Pole Mokotowskie, Lotnisko Bemowo, Plac Defilad czy Plac Zamkowy. Miejsc takich z każdym rokiem przybywa. Ostatnio przybylo kolejne.  Za sprawą transmisji imprezy sylwestrowej przez telewizję Polsat stał się takim miejscem również plac Konstytucji.
 

Kierownik projektu

Anna Gajewska

Redaktor Prowadzący 

Jacek Prokopiuk

 

 Pobierz e-Przewodnik: "Najciekawsze miejsca eventowe Warszawy"
Ilość pobrań: 36128
Galeria - Najciekawsze miejsca eventowe WarszawyLokalizacja:

Komentarze użytkowników

 
 • Meggi Magenta 2012-11-02 00:22:18

  Ciekawym miejscem na imprezy integracyjne pod Warszawą jest Promenada. Byłam tam na szkoleniu i wróciłam bardzo zadowolona.
  www.promenadacountry.pl

 • luke nowak 2017-06-05 06:06:42

  Na integracyjna impreze firmowa polecam zorganizowanie np, w multitapie bo to kazdemu podpasuje. W samym centrum warszawy jest Drugie Dno i tam mozna zarowno i szkolenie zrobic bo maja rzutnik i mikrofon ale tez wlasnie zorganizowac impreze firmowa, albo w ogole polaczyc jedno z drugim.

 • Sylwia Kas 2017-10-05 23:50:34

  Bardzo pomocny wpis dla osób szukających takich miejsc, ale temat jeszcze nie wyczerpany.

  Jeśli ktoś poszukuje lokalu na jakieś szkolenie/imprezę, na ul. Zgoda jest świetne miejsce - restauracja Pianka.


Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3075 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji