Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

 

O czym należy pamiętać zlecając profesjonalistom organizację eventu?Autor: 5 Stars Club Business Travel

Kiedy mamy już sprecyzowane założenia wyjazdowe w postaci profesjonalnego briefu stoimy przed wyborem firmy, która zajmie się organizacją eventu. Na rynku jest multum biur nazywających się specjalistami w dziedzinie turystyki biznesowej. Należy jednak pamiętać, że nie wszystko złoto, co się świeci.

 

Więcej nie znaczy lepiej

Po pierwsze nie ma sensu kierować prośby o przygotowanie projektu wyjazdowego do zbyt wielu firm, aby nie zapętlić się w gąszczu nadsyłanych ofert. Jedne firmy wiodą prym w organizacji wyjazdów krajowych, inne jak 5 Stars Club Business Travel, w kreacji nietuzinkowych wyjazdów zagranicznych. Powinniśmy zatem zastanowić się nad celem wyjazdu, a następnie sprawdzić ofertę firm specjalizujących się w danej dziedzinie.

5Stars1_D
 
Strona www wizytówką firmy

Zanim wyłonimy firmy do konkursu ofert dobrze jest zapoznać się z ich witrynami internetowymi. Z informacji umieszczonych na stronie dowiemy się, co oferuje dane biuro, jaka jest jego polityka działania oraz historia. Pamiętajmy także, że strona internetowa jest wizytówką określającą wizerunek przedsiębiorstwa. Dlatego jeśli dana firma mieni się liderem na rynku turystyki biznesowej, a jej witryna internetowa na to nie wskazuje, warto się zastanowić, czy to prawda.

Rekomendacje

Konieczne jest również zapoznanie się z opinią klientów firmy, z którą ewentualnie chcielibyśmy podjąć współpracę. Warto w tym celu poprosić o listy referencyjne, a następnie o bezpośredni kontakt do przynajmniej trzech osób, które koordynowały wyjazd. W końcu miarą profesjonalizmu jest zadowolenie klientów!

5Stars2_D
 
Fora internetowe

Wskazanym jest także skorzystanie z forów internetowych, takich jak na przykład to, które znajduje się na wortalu event mapy czy www.forum-turystyczne.pl, gdzie możemy zapytać internautów o ich opinię na temat danej firmy. Tutaj jednak należy pamiętać, aby zwrócić uwagę na merytorykę wypowiedzi. Czasem zdarza się, że firmy są oczerniane, a jest to rezultat konkurencji, która nie zawsze postępuje w zgodzie z etyką.

Sprawiedliwe szanse

Kiedy wybierzemy kilka firm, z których propozycjami chcielibyśmy się zapoznać, wysyłamy brief. Pamiętajmy, aby wyznaczyć deadline nadsyłania gotowych projektów wyjazdowych. Optymalny czas na przygotowanie przemyślanego programu wyjazdowego to dwa tygodnie.

Spotkanie

Po otrzymaniu i dokładnym przestudiowaniu projektów warto umówić się na spotkanie w celu uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania czy wątpliwości. Firmy często prezentują wtedy swoje rozwiązania dotyczące wizualizacji wyjazdów. Warto również zapytać czy firma organizuje wyjazdy inspekcyjne. Pomagają one bowiem w wyborze ostatecznego kształtu programu wyjazdowego.

Autor: Kinga Nodzak
Komentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

Najchętniej czytane


Zapowiedzi
powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3067 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji