Strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej X
Blogi eksperckie Aktualności Atrakcje Destynacje Wiedza Katalog firm Kontakt Mapa serwisu Rejestracja Logowanie
EventMapa.pl - Twój przewodnik po eventach
Lupa  

szukaj informacji     szukaj firmy
Baner
 

 

Map&App – kreator planerów turystycznych i współpracujących z nimi aplikacji mobilnychAutor: EventMapa.pl

Jak bez wiedzy technicznej, grupy wykwalifikowanych programistów i dużego budżetu mieć własny planer turystyczny i aplikację mobilną? W prosty sposób można stworzyć je za pomocą portalu Map&App (www.mapapp.pl).

Uruchomiony właśnie portal Map&App oferuje narzędzia do samodzielnego tworzenia aplikacji mobilnych i profesjonalnych planerów. Oferta skierowana jest przede wszystkim do sektora turystycznego – m.in. do hoteli i pensjonatów, a także do firm eventowych oraz administracji publicznej.
 
Czym jest planer podróży?
 
To wygodna i szybsza alternatywa dla tradycyjnych sposobów planowania podróży. Sport, rozrywka czy kultura – system sam stworzy harmonogram wycieczki dopasowany do zainteresowań i preferencji użytkownika oraz godzin otwarcia poszczególnych obiektów. Dzięki połączeniu z aplikacją mobilną użytkownicy mogą zrezygnować z map i przewodników, zwiedzając okolicę jedynie z telefonem w dłoni. 
 
Wiedza i promocja
 
Planer z aplikacją są zarówno źródłem praktycznych informacji, jak również nowoczesnym narzędziem promocji. Przykład? Właściciel niewielkiego pensjonatu chce zaoferować swoim gościom nie tylko wygodne pokoje, ale również ciekawe przeżycia i wspomnienia. Dzięki temu istnieje duże prawdopodobieństwo, że klienci wrócą do niego w kolejnych latach. Taki lokalny patriota, który zna każdy kamień w okolicy i zaraża swoją pasją gości, nie ma jednak czasu, aby oprowadzać każdego. Stąd pomysł na „coś”, co go wyręczy. To właśnie aplikacja mobilna, zawierająca planer podróży po miejscowych atrakcjach, o których nie ma wzmianki w popularnych przewodnikach. Co więcej, każda wycieczka zostanie dopasowana do zainteresowań użytkownika – miłośnika przyrody, rozrywki czy „kulturoholika”. Każdy z przyjezdnych może zdać się na takiego wirtualnego, „ukrytego” w telefonie przewodnika. Aplikacje z generatora Map&App, oprócz planera, zawierają także zakładkę Artykuły, moduł RSS oraz wizytówkę. Są przeznaczone na najpopularniejsze systemy – Android i iOS.
  
Przewodnik eventowy
 
Aplikacje mobilne i planery to także narzędzia często wykorzystywane w branży MICE. Ich użycie jest niezwykle szerokie – zależy od potrzeb i... wyobraźni organizatorów. Aplikacje mogą posłużyć m.in. jako przewodnik po festiwalu plenerowym, jako wygodna mapa w grze miejskiej lub po prostu narzędzie oferujące rozrywkę. Posłużmy się przykładem – podczas kilkudniowego festiwalu muzycznego aplikacja wskazuje uczestnikom, o której godzinie rozpoczyna się koncert, w którym miejscu zjedzą obiad i gdzie odpoczną. Natomiast uczestnicy konferencji branżowej mogą „po godzinach” zwiedzać miasto według wskazówek aplikacji.
 
planer_D 
 
Nie trzeba być specjalistą
 
Co istotne, tworzenie planera turystycznego na portalu Map & App nie wymaga specjalistycznej wiedzy i odbywa się w kilku prostych krokach. Po określeniu podstawowych parametrów, użytkownik może wybrać, czy korzysta z dostępnych punktów POI (z ang. Points of Interest – punkty na mapie symbolizujące miejsca atrakcyjne turystycznie, budynki użyteczności publicznej itd.), czy chce dodać własne miejsca. Do punktów określonych przez użytkownika, które zawierają informacje teleadresowe, zdjęcie i opis, przypisuje się odpowiednią kategorię (np. kultura, zdrowie, przyroda). Każda z nich symbolizuje preferowane aktywności użytkowników i stopień zainteresowania nimi. Finalnie powstaje kod planera do umieszczenia na stronie www. Pełnię funkcjonalności oferuje połączenie planera z aplikacją mobilną. Po określeniu, jak będzie wyglądała aplikacja użytkownik wybiera moduły, które mają się w niej znaleźć – Planer turystyczny, Artykuły, RSS i Wizytówka. Po wyborze systemów z jakimi ma działać aplikacja i opłaceniu należności, całość zostaje przekazana do publikacji.
 
aplikacja2_D 
 
Czas i koszty
 
Czas stworzenia planera i aplikacji zależą od stopnia rozbudowania tych narzędzi – jeżeli użytkownik posiada komplet materiałów (treści, zdjęcia) to przygotowanie aplikacji nie powinno trwać dłużej niż 2-3 godziny. Czasochłonność planera uzależniona jest od tego, czy korzysta się z POI-ów, które znajdują się już w bazie czy tworzy się własne punkty. Dodawanie istniejących POI-ów zajmuje nie więcej niż godzinę. Za stworzenie planera turystycznego i aplikacji w Map&App pobierane są stałe opłaty – odpowiednio 10 tys. i 5 tys. zł. Nie są one uzależnione ani od ilości punktów POI, ani liczby modułów. Dodatkowe koszty z jakimi trzeba się liczyć to hosting  - 100 zł za rok i opłata aktywacyjna za dostęp do usługi wynosząca 10 zł za rok (pierwsze 14 dni gratis). Planer i aplikacja mogą być używane tak długo, jak opłacany jest hosting. Zarówno koszt, jak i czas wytworzenia planera i aplikacji są nieporównywanie mniejsze jest niż w przypadku zamówienia takiej usługi u zewnętrznej firmy.

Redakcja: EventMapa.plKomentarze użytkowników

 

Brak komentarzy

Aby dodać komenatarz należy się zalogować.
 

Najchętniej czytane


Zapowiedzi
powrót do góry ↑

Organizacja konferencji

© eventmapa.pl All rights reserved.

realizacja:Agencja Interaktywna zets.pl
Katalog firm

W naszym katalogu znajduje się 3067 firm z branży! Dołącz do nas!

Partnerzy
 • SBE
  Stowarzyszenie Branży Eventowej, nowa organizacja mająca na celu zintegrowanie środowiska branżowego, wypracowanie standardów współpracy oraz edukację branży eventowej.
 • Strony internetowe
  Najlepszą wizytówką dla Agencji zets.pl, którą z przyjemnością możemy Państwu polecić jest to jak wygląda i jak działa nasz wortal EventMapa.pl
 • Blog
  Blog prowadzony przez Rafała Mrzygłockiego z firmy Aram, dotyczy głównie oprawy audio-wizualnej imprez oraz programów TV, polecamy.
 • SOIT
  Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel to organizacja zrzeszająca profesjonalistów, których wspólnym celem jest propagowanie wiedzy o incentive travel.
 • HR Standard
  HRstandard.pl to portal skierowany do profesjonalistów zainteresowanych szeroko rozumiana branżą HR. To rzetelne źródło informacji o rynku pracy i sprawdzonych metodach zarządzania zasobami ludzkimi.
 • Marketingowiec
  Marketingowiec.pl to serwis skierowany do osób zawodowo związanych z obszarem marketingu, sprzedaży, mediów oraz public relations.
 • Event
  Targi Event to prezentacja produktów, technologii, usług i kompleksowych rozwiązań dla organizacji koncertów, konferencji, wydarzeń sportowych, kulturalnych i innego rodzaju eventów.
 • Sale biznesowe
  SaleBiznesowe.pl to ogólnopolski portal zawierający kompleksowe informacje o obiektach, w których można zorganizować konferencje, szkolenia, spotkania biznesowe, ale także bankiety.
 • GCB
  Gdańsk Convention Bureau to miejskie biuro kongresów.Głównym zadaniem GCB jest promocja Gdańska i Regionu, jako destynacji konferencyjnej oraz pomoc organizatorom podczas planowania wydarzeń biznesowych w regionie.
 • ITM
  W dniach 24-26 stycznia 2013 roku w Centrum Expo XXI w Warszawie odbędzie się III edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych ITM Warsaw.
 • Miejsca
  Miejsca godne polecenia to multimedialny informator turystyczny.
 • Pure Mind
  PureMind to szkolenia specjalistyczne na najwyższym poziomie, oparte o rzetelną wiedzę i doświadczenie najlepszych w Polsce ekspertów i praktyków biznesu.
 • www.eventplatforma.pl
  www.eventplatforma.pl to platforma informacyjna w całości dedykowana branży event. Głównym założeniem serwisu jest dostarczanie informacji oraz promowanie krajowych usług eventowych.

Polecamy: imprezy integracyjne dla firm imprezy firmowe incentive organizacja eventów organizacja imprez firmowych organizacja konferencji